Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

MSCA IF 2020: Dobre wyniki polskich naukowców, mimo dużej konkurencji

  • Opublikowano: 11 lutego 2021
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła wyniki ostatniego w programie Horyzont 2020 konkursu na granty indywidualne MSCA dla doświadczonych naukowców. W polskich jednostkach będzie realizowanych 14 grantów na kwotę ponad 2,2 mln euro. Po raz pierwszy jeden z grantów indywidualnych trafi do firmy. To najlepszy polski wynik w konkursach MSCA w H2020.

Komisja ogłosiła wyniki ostatniego w H2020 konkursu MSCA IF: przeznaczy 328 mln euro na sfinansowanie grantów dla 1630 doświadczonych naukowców. Polscy naukowcy otrzymają osiem grantów przyznanych w ramach MSCA i sześć  Widening Fellowship (składane do tego samego konkursu, ale finansowane z innej części H2020). Suma dofinansowania, jaka trafi do polskich jednostek to 2.255.160 euro. To najlepszy wynik z dotychczasowych, mimo największej konkurencji ze względu na liczbę złożonych wniosków – ponad 10 tys.! .

  • 10 grantów trafi do 7 uczelni (3 z nich: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dostały po 2 granty, po jednym trafi do: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej)
  • 2 granty do instytutów naukowych (Instytut Fizyki PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN)
  • 1 grant otrzyma firma Saule Technologies S.A. To pierwszy grant indywidualny w przedsiębiorstwie!
  • 1 grant trafi do instytutu badawczego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych).

Ponadto 10 projektów ocenionych powyżej 85 punktów otrzyma od KE wyróżnienie Seal of Excellence, co daje im możliwość otrzymania dofinansowania w ramach Programu im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence prowadzonego przez NAWA.

Stypendyści i instytucje przystępują do podpisania umów z KE.

Wszystkim beneficjentom serdecznie gratulujemy!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.