Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wiosna z Horyzontem 2020: zapraszamy na wirtualną kampanię informacyjną

 • Opublikowano: 31 marca 2020
 • Autor: redakcja

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na wirtualną kampanię Wiosna z Horyzontem 2020, która – w związku z ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – zastąpiła III Dzień z Horyzontem 2020.

W środę, 8 kwietnia udostępniliśmy Państwu na ostatni w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 film, którego tematem był projekt Innovation Coach:

 • Jak wprowadzić innowację do przedsiębiorstwa i jak sfinansować ją przy pomocy funduszy europejskich – Katarzyna Walczyk-Matuszyk, z-ca dyrektora KPK PB UE

Po filmie odbył się czat, podczas którego na pytania odpowiadały Anna Sęk i Magdalena Ejsmont:

*******************************

Od wtorku, 7 kwietnia w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 możecie Państwo obejrzeć dwie filmowe prezentacje, których tematem jest Europejska Rada ds. Innowacji i konkursy EIC Accelerator:

 • „Europejska Rada ds. Innowacji – Wsparcie działalności innowacyjnej start-upów i MŚP” – Katarzyna Walczyk-Matuszyk, z-ca dyrektora KPK PB UE

 • „13 rad prezesa InPhoTech jak zdobyć grant europejski” – dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, prezes InPhoTech Sp.z o.o.

Po filmie zaprosiliśmy na czat z ekspertami KPK PB UE w zakresie konkursów Europejskiej Rady ds. Innowacji Martą Krutel i Aleksandrą Ihnatowicz:

************************

W poniedziałek, 6 kwietnia w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 zaprezentowaliśmy dwie filmowe prezentacje, których tematem jest Europejska Rada ds. Innowacji i konkursy EIC Pathfinder:

 • „EIC Pathfinder – FET Open” – dr Maciej Łopatka, Agencja Wykonawcza ds. Badań, Komisja Europejska

 • „FET Open z perspektywy uczestnika” – Marcin Michałowski, Instytut Mikromechaniki i Fotoniki, Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Po obejrzeniu filmów zarejestrowanych uczestników zaprosiliśmy na czat – tym razem nietypowo, zamiast prelegentów na pytania odpowiadali prof. Jerzy Langer, Rada Doradcza EIC i Aleksandra Ihnatowicz, ekspert KPK.

Czytaj także: „Will the EIC be a superstar of Horizon Europe?”

*********************

Od piątku, 3 kwietnia w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 możecie oglądać Państwo prezentację naszej ekspertki Joanny Niedziałek, która podzieliła się wskazówkami pomocnymi w przygotowaniu dobrego wniosku projektowego (projekty badawczo-innowacyjne/RIA, projekty innowacyjne/IA i projekty wspierające/CSA).

Zapis czatu z prelegentką:

*****************************

W czwartek, 2 kwietnia w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 nasza ekspertka Anna Dziubczyńska-Pytko przedstawiła ostatnie konkursy w ramach Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI2).

Zapis czatu z prelegentką:

***********************

W środę, 1 kwietnia – w ramach Wiosny z Horyzontem 2020 –  Dzień z nauką, a w nim prezentacje naszych ekspertów, którzy opowiedzieli o ostatnich konkursach w Horyzoncie 2020 w obszarach MSCA i ERC, oraz o możliwościach w ramach Euraxess i Wspólnego Centrum Badawczego (JRC):

 • Magdalena Chomicka, ekspert KPK PB UE – „Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)”

 • Bogna Hryniszyn, ekspert KPK PB UE – „Działania Marii Skłodowskiej-Curie do końca programu Horyzont 2020”

 • Monika Zaremba, ekspert KPK PB UE – „Sieć EURAXESS – mobilność i rozwój kariery naukowców”

 • Adam Głuszuk, ekspert KPK PB UE – „The Joint Research Centre”

****************

We wtorek 31 marca opublikowaliśmy prezentację na temat nowości wprowadzonej przez Komisję Europejską niespełna dwa miesiące temu. Dr Magdalena Głogowska przedstawiła dodatkowy konkurs European Green Deal, gdzie konsorcja będą mogły zajmować się działaniami mającymi do 2050 r. uczynić z Europy pierwszy neutralny dla klimatu kontynent, stymulując gospodarkę, poprawiając stan zdrowia i jakość życia obywateli.

Zapis czatu z prelegentką:

*************

W poniedziałek 30 marca br.  dr Maria Śmietanka przedstawiła ostatnie tegoroczne konkursy o tematyce energetycznej.

*********************

Od piątku, 27 marca br. możecie Państwo oglądać dwie filmowe prezentacje, podczas których realizatorzy projektów unijnych opowiedzieli ze swojej perspektywy o tym, dlaczego warto brać udział w programach ramowych Unii Europejskiej.

 • Dr Agata Goździk z Instytutu Geofizyki PAN  o projekcie EDU-ARCTIC, który popularyzuje naukę i swoim zasięgiem obejmuje bardzo dużą grupę odbiorców. Autorzy projektu zdobyli grant w obszarze  SwafS (Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa) brawurowo pokonując 200 konkurentów.

 • Drugą historię sukcesu w Horyzoncie 2020 przedstawił prof. dr hab. Krzysztof Kurek, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych, prezentując cały przekrój projektów realizowanych przez tę jednostkę i ich wpływ na jej rozwój.

Zapis czatu z prelegentami:

******************

W czwartek, 26 marca br. w ramach cyklu „Wiosna z Horyzontem 2020” opublikowaliśmy dwie filmowe prezentacje:

 • „Od Horyzontu 2020 do Horyzontu Europa” – dr inż. Zygmunt Krasiński, Katarzyna Walczyk-Matuszyk, (Dyrekcja KPK PB UE ) opowiedzieli o udziale Polski w Horyzoncie 2020 i o tym, co nas czeka od 2021 roku w nowym programie ramowym Horyzont Europa.

 • „Business & Science Poland” – w której Ewa Kocińska-Lange (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji, BSP) przedstawiła ofertę polskiego biura wsparcia B+R+I w Brukseli.

Zapis czatu z prelegentami:

**********

W środę, 25 marca, zaprosiliśmy do obejrzenia prezentacji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Grzegorza Wrochny, który opowiadał o strategii MNiSW na rzecz zwiększenia udziału Polski w Programach Ramowych UE i nowych rozwiązaniach dotyczących wynagrodzeń w projektach, dzięki którym unijne programy ramowe będą bardziej atrakcyjne dla polskich naukowców.

Zapis czatu z wiceministrem nauki prof. Grzegorzem Wrochną:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.