Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Śląski Klaster Lotniczy zaprasza na konferencję „Building Bridges in V4 Aviation Community”

  • Opublikowano: 5 listopada 2019
  • Autor: redakcja

Śląski Klaster Lotniczy wraz z partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Building Bridges in V4 Aviation Community”, którą odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2019 r. w Bielsku-Białej.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu realizowanego przez Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE jest patronem tego wydarzenia.

Przemysł lotniczy jest jednym z najbardziej globalnych rodzajów działalności gospodarczej. Światowej konkurencji nadają ton wielcy międzynarodowi gracze, a jednocześnie duża ilość innowacji powstaje w małych i średnich przedsiębiorstwach, które muszą organizować się w większe grupy, np. klastry, w celu tworzenia wspólnej oferty dla wielkich partnerów. Umowy zawierane przez producentów samolotów mają często charakter transgraniczny. Kraje V4, których bliskość kulturowa i geograficzna predestynuje takie działania, powinny podążać podobną drogą rozwoju.

Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne:

  • Współpraca przemysłowa i naukowo-badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej
  • Drony (bezpilotowe statki latające) – innowacyjna gałąź przemysłu lotniczego
  • Współpraca międzysektorowa przemysłu lotniczego. Wspólne rozwiązania przemysłowe, technologiczne i badawcze. Konsekwencje rewolucji przemysłowej 4.0.

Wśród potwierdzonych uczestników konferencji są m.in. Małgorzata Darowska, pełnomocnik Ministra Infrastruktury  ds. UAV, U-Space, Beata Białowąs, członek zarządu Województwa Śląskiego oraz Kazimierz Karolczak, przewodniczący Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji serdecznie zapraszamy i prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego

Więcej informacji na stronie konferencji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.