Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polska firma Biotrem wśród finalistów Innovation Radar Prize 2019

  • Opublikowano: 12 września 2019
  • Autor: redakcja

Małgorzata Then, CEO polskiej firmy Biotrem, jest wśród finalistów konkursu Innovation Radar Prize 2019. Oddano na nią najwięcej głosów w publicznym głosowaniu.  Po trzech tygodniach internetowego głosowania do ostatniej rundy przeszło 12 innowatorów spośród 36 kandydatów.  Finał odbędzie się podczas Europejskich Dni Badań Naukowych i Innowacji w Brukseli 25 września 2019 r.

36 wiodących europejskich  innowatorów startowało w czterech kategoriach:

  • Tech for Society
  • Innovative Science
  • Industrial & Enabling Tech
  • Women-led Innovation

Wśród nominowanych były MŚP, zespoły uniwersyteckie, firmy typu spin-off i start-upy – pochodzące z każdego zakątka Europy i odzwierciedlające różnorodność finansowanych przez UE badań i innowacji.

Pierwszy etap konkursu – publiczne głosowanie online – odbył się w ciągu trzech tygodni sierpnia. Oddano łącznie 41.323 głosy. Wśród głosujących największym zainteresowaniem cieszyła się nowo wprowadzona kategoria „Women-led Innovation” – innowatorzy w tej kategorii otrzymali ponad połowę oddanych głosów. Właśnie w tej kategorii w gronie finalistów znalazła się Małgorzata Then, CEO polskiej firmy Biotrem. Głosowało na nią 11.076 respondentów (najwięcej ze wszystkich kategorii).

Innowatorzy, którzy uzyskali najwięcej głosów w każdej z czterech kategorii i którzy przeszli do finału, to:

Finał konkursu odbędzie się podczas European Research and Innovation Days w Brukseli, 25 września 2019 r. Tutaj 12 finalistów zaprezentuje swoje innowacje finansowane przez UE przed  jury złożonym z inwestorów i przedsiębiorców i przedyskutuje swoje plany wyprowadzenia ich z laboratorium na rynek.

Jury wybierze zwycięzcę w każdej kategorii. Jeden z tych zwycięzców otrzyma również główną nagrodę Innovation Radar Prize 2019.  Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 26 września 2019 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.