Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

III Forum Panelu Naukowego KE ds. Zdrowia

6 maja 2019 r. w Brukseli odbędzie się III Forum Panelu Naukowego KE ds. Zdrowia pod hasłem „Enabling health equality in Europe – the role of health research”.

Panel naukowy Komisji Europejskiej ds. zdrowia (SPH) to grupa ekspertów naukowych, powołana zgodnie z postanowieniami programu szczegółowego Horyzont 2020, którego zadaniem jest pomoc w osiąganiu lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia dla wszystkich.

Głównymi rolami panelu są: przewidywanie, ogólna wizja i strategia, a także identyfikacja tzw. wąskich gardeł dla innowacji i proponowanie rozwiązań w dziedzinie zdrowia i badań biomedycznych.

W oparciu o konsultacje z zainteresowanymi stronami podczas konferencji i warsztatów, panel naukowy ds. zdrowia przedstawił wizję przyszłości badań zdrowotnych i biomedycznych w dwóch dokumentach: „Better Research for Better Health” w 2016 r. oraz wniosek „Building the Future of Health Research”  w 2018 r.

Oba dokumenty są dostępne na stronie internetowej SPH.

Po dalszych konsultacjach z zainteresowanymi stronami zidentyfikowano ważne tematy, które będą przedmiotem kolejnego forum organizowanego z Komisją Europejską w dniu 6 maja 2019 r. w Brukseli: „Enabling health equality in Europe – the role of health research”.

SPH pragnie zbudować ambitną przyszłość dla badań zdrowotnych w Europie.

Forum z Komisją Europejską jest okazją do wzięcia udziału w debacie, na którą serdecznie zapraszamy.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z sekretariatem SPH pod adresem SPH@p-95.com

Powiązana dokumentacja

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.