Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs na granty indywidualne MSCA już otwarty

11 kwietnia 2019 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs na granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) w programie Horyzont 2020. Granty wyjazdowe, adresowane do naukowców posiadających stopień doktora lub co najmniej 4-letnie doświadczenie w pracy naukowej, można realizować w dowolnym kraju przez okres od jednego do trzech lat, w zależności od typu grantu. Granty indywidualne MSCA dzielą się na dwa rodzaje: European Fellowships oraz Global Fellowships.

W tym roku, tak jak w poprzednim Komisja Europejska uruchomiła  Widening Fellowships. Jest to odpowiedź na wyzwanie związane z faktem małej ilości grantów indywidualnych w krajach tzw. widening, w tym Polski. Naukowcy, którzy złożą wysoko ocenione wnioski o European Fellowships z instytucjami z tych krajów, ale nie dostaną finansowania z powodu braku budżetu mają szanse na sfinansowanie zgodnie z listą rankingową i za zgodą naukowca, aż do wyczerpania budżetu z obszaru Spreading excellence and widening participation programu Horyzont 2020. W tym roku budżet na Widening Fellowships wynosi 6 mln euro.

Strona konkursu na portalu KE.

Budżet konkursu:

  • European Fellowships: 244,49 mln euro,
  • Global Fellowships: 50 mln euro.

Data zamknięcia konkursu: 11 września 2019 r.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów informacyjnych oraz bazy wyszukiwania partnerów na stronie projektu Net4Mobility+.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.