Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dni informacyjne „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” poświęcone konkursom 2019-2020

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE serdecznie zaprasza na dni informacyjne wyzwania  SC4 – Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport poświęcone konkursom na ostatnie dwa lata programu Horyzont 2020:

1. Mobilność na rzecz rozwoju (Mobility for Growth) oraz błękitny rozwój (Blue Growth) i obejmującego między innymi zagadnienia:

  • Niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu
  • Bezpieczeństwa w transporcie

zaplanowanym na 13 listopada 2018 roku.

W agendzie przewidziano również możliwość  krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych na w/w zagadnienia oraz profili instytucji zainteresowanymi uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 10 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl

Termin zakończenia rejestracji  upływa 12 listopada 2018 o godzinie 09.00. Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie  wydarzenia.

2. Transport autonomiczny oraz elektromobilność

zaplanowanym na 27 listopada 2018 roku.

W agendzie przewidziano również możliwość  krótkich (max. 3 min.) prezentacji pomysłów projektowych związanych z tematyką konkursową oraz profili instytucji zainteresowanych uczestnictwem w w/w konkursach, które można zgłaszać do 23 listopada do godz. 15.00 na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl

W agendzie zaplanowano prezentacje:

  • ministerstw dotyczących rozwoju transportu autonomicznego w Polsce
  • jak przygotować dobry wniosek projektowy,
  • jak nawiązać współpracę europejską
  • oraz wystąpienia przedstawicieli miast polskich realizujących projekty związane z autonomizacją transportu i elektromobilnością.

Termin zakończenia rejestracji upływa 26 listopada 2018 o godzinie 9.00.  Więcej informacji i dostęp do rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Autorom interesujących pomysłów projektowych, które zostaną przesłane na adres zbigniew.turek@kpk.gov.pl  do 5 listopada do godziny 12.00, zaproponuję ich osobiste przedstawienie na spotkaniu brokerskim w Barcelonie, które odbędzie się 14 listopada 2018. W tym przypadku idee projektowe mogą obejmować całą tematykę konkursową na 2019 rok opisaną w programach prac

http://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-transport_en.pdf

http://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-cc-activities_en.pdf

Wszystkim autorom pomysłów projektowych zaproponujemy dodatkowo dalszą pomoc w przygotowaniu wniosku projektowego, które jednocześnie upowszechnimy po całej europejskiej sieci punktów kontaktowych z obszaru transportu.

Obydwa dni informacyjne odbędą się w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w Warszawie przy  ul. Pawińskiego 5B.

Spotkania są bezpłatne. Rejestracja jest obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.