Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Pixabay.com

KE prowadzi nabór na członków grupy eksperckiej ds. European Open Science Cloud

Call for applications for the selection of members of the Commission expert group – Executive Board of the European Open Science Cloud (EOSC).

Grupa ekspertów będzie wspierać Komisję w pierwszej fazie rozwoju EOSC do końca 2020 r. i pomoże przygotować przejście do drugiej fazy rozwoju EOSC.

W szczególności do zadań grupy ekspertów należy

  • doradztwo i wsparcie strategii, wdrażania, monitorowania i sprawozdawczości w zakresie postępów we wdrażaniu EOSC zgodnie z dokumentem roboczym Komisji w sprawie mapy drogowej wdrażania EOSC, w szczególności w formie:
    – przygotowania strategicznego planu realizacji i rocznych planów prac oraz zaproponowanie mechanizmu nadzoru i kierowania realizacją strategicznych i rocznych planów prac, a także monitorowania i sprawozdawczości z postępów;
    – przygotowanie zasad uczestnictwa w celu ukierunkowania świadczenia usług oraz planu działania na rzecz interoperacyjności danych naukowych w celu wdrożenia zasad FAIR;
  • przedstawienie zaleceń dotyczących odpowiednich mechanizmów i możliwych form zarządzania EOSC po 2020 r., w tym modeli biznesowych i sposobów finansowania, oraz sposobu rozszerzenia bazy użytkowników EOSC na sektor publiczny i przemysł.

Termin składania aplikacji upływa 10 października 2018.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.