Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Digital Opportunity Traineeships – pomoc dla firm w znalezieniu specjalistów ds. technologii cyfrowych

Digital Opportunity Traineeships — inicjatywa finansowana ze środków UE — ma pomóc europejskim firmom w znalezieniu specjalistów ds. technologii cyfrowych. Zarówno małe jak i duże firmy mają jednakowe problemy ze znalezieniem na rynku pracy osób o odpowiednich kompetencjach cyfrowych.

Wiedza z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, analizy danych i uczenia maszynowego jest dziś potrzebna nie tylko w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), ale także w bankowości, produkcji, rolnictwie czy służbie zdrowia. Znajomość obsługi komputerów jest też jednym z podstawowych warunków do zapewnienia konkurencyjności europejskich firm na szybko zmieniającym się rynku globalnym.

Komisja Europejska chce zachęcić do wzięcia udziału w programie firmy— od małych i średnich po duże korporacje — które są w stanie zapewnić studentom szkolenia podczas pracy, ale niekoniecznie dysponują środkami i czasem na samodzielną organizację tego przedsięwzięcia.

Firmy mogą ogłaszać oferty staży na platformach Drop’pin@EURES lub ErasmusIntern, albo bezpośrednio przez biura pośrednictwa pracy lub współpracy międzynarodowej na uczelniach. Studenci mogą zgłaszać się na dowolne praktyki zawodowe za pośrednictwem swoich uczelni zgodnie z ustalonym przez nie harmonogramem i procedurami udziału w stażach Erasmus+.

Inicjatywa jest finansowana przez Komisję Europejską ze środków Horyzontu 2020 i realizowana w ramach programu Erasmus+. Jej uczestnicy będą mogli zyskać cenne doświadczenie zawodowe na praktykach w firmach za granicą. Międzynarodowe staże będą dostępne dla studentów wszystkich kierunków, chętnych do rozwijania umiejętności cyfrowych.

Więcej informacji:

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/apply-one-6000-digital-opportunity-traineeships-cybersecurity-big-data-quantum-technology

Informacje dla firm i uczelni wyższych – pytania i odpowiedzi

Informacje dla studentów – pytania i odpowiedzi

Zdobywanie umiejętności cyfrowych na zagranicznych stażach

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.