Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polska firma PolTREG laureatem grantu 2,5 mln euro w II Fazie Instrumentu MŚP

Grafika: https://itkey.media/poltreg-among-the-shining-stars-at-horizon2020/

Firma PolTREG Sp. z o.o. otrzyma 2 500 000 euro z Horyzontu 2020 na sfinansowanie projektu TREG – innowacyjnej terapii cukrzycy. Spółka PolTREG została powołana jako spin-off z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w celu rozwoju i komercjalizacji opatentowanej Metody Treg.

Metoda Treg to przełomowa innowacyjna polska terapia z zastosowaniem limfocytów T-regulatorowych (Treg), pobranych z krwi pacjenta, stosowana obecnie do leczenia cukrzycy typu 1 u dzieci. Unikalność terapii polega na zwalczaniu przyczyn choroby, a nie tylko jej objawów klinicznych. Terapia poprawia parametry kliniczne oraz jakość życia małych pacjentów.

W sumie 65 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z 16 krajów zostało wybranych do otrzymania grantu w II Fazie Instrumentu MŚP. Łączna kwota przeznaczona na granty to 113 milionów euro, każdy projekt otrzyma do 2,5 miliona euro na sfinansowanie działań innowacyjnych, takich jak demonstracja, testowanie, pilotowanie i zwiększanie skali. Firmy będą również korzystać z 12 dni bezpłatnego coachingu biznesowego i usług akceleracyjnych.

Większość projektów wybranych do finansowania dotyczy zdrowia, inżynierii oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Jeśli chodzi o liczbę dofinansowanych projektów w danym kraju, dominują: Hiszpania (12 projektów), Niemcy (10) i Norwegia (6).

Przykłady wybranych projektów: nowe technologie w produkcji mikrosilników, system kontroli dla rowerów elektrycznych, który zwiększa autonomię baterii, system komunikacji na odległość dla dronów, rozwiązania dla robotów przemysłowych oraz nowe opakowania ekologiczne oparte na włóknach słomy.

Lista beneficjentów II fazy Instrumentu MŚP (cut-off 23 maja 2018).

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.