Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowe możliwości w grantach indywidalnych MSCA dla instytucji z Polski

12 kwietnia 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs na granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) w programie Horyzont 2020.  Granty wyjazdowe, adresowane do naukowców posiadających stopień doktora lub co najmniej 4-letnie doświadczenie w pracy naukowej, można realizować w dowolnym kraju przez okres od jednego do trzech lat, w zależności od typu grantu.

Granty indywidualne MSCA dzielą się na dwa rodzaje: European Fellowships oraz Global Fellowships, więcej informacji na naszych stronach.

W tym roku, Komisja Europejska uruchomiła po raz pierwszy tzw. Widening Fellowships. Jest to odpowiedź na wyzwanie związane z faktem małej ilości grantów indywidualnych w krajach tzw. widening, w tym Polski. Naukowcy, którzy  złożą wysoko ocenione  wnioski o European Fellowships z instytucjami z tych krajów, ale nie dostaną finansowania z powodu braku budżetu mają szanse na sfinansowanie zgodnie z listą rankingową i za zgodą naukowca, aż do wyczerpania budżetu z obszaru Spreading excellence and widening participation programu Horyzont 2020. W tym roku budżet na Widening Fellowships wynosi 5 mln euro.

Strona konkursu na Participant Portal.

Budżet konkursu: European Fellowships: 228 mln euro, Global Fellowships: 45 mln euro.

Data zamknięcia konkursu: 12 września 2018 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.