Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nagroda EIC Horizon: 10 mln euro za innowacyjne akumulatory do pojazdów elektrycznych

  • Opublikowano: 8 marca 2018
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska otworzyła konkurs na piątą z sześciu nagród EIC Horizon na innowacyjne akumulatory do pojazdów elektrycznych. Pula konkursu „Innovative battery for eVehicles” wynosi  10 milionów euro. Nagrody EIC Horizon są częścią działań Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) w ramach unijnego programu ramowego w zakresie badań i innowacji Horyzont 2020.

Nagroda zostanie przyznana za opracowanie prototypu baterii, która może zasilać pojazd elektryczny o podobnych osiągach pod względem zasięgu i czasu ładowania, co konwencjonalny pojazd rodzinny zasilany benzyną /olejem napędowym. Bateria powinna również być stosunkowo tania, trwała, bezpieczna i w pełni nadająca się do recyklingu.

Konkurs ma na celu sprostanie wyzwaniu, jakim jest zbyt wolne wprowadzanie pojazdów elektrycznych z zerową emisją, głównie ze względu na ograniczenia istniejących baterii, które są drogie i mają ograniczone zakresy i długie czasy ładowania.

Nagroda jest narzędziem realizacji celów Pakietu Czysta Mobilność Komisji Europejskiej. Ma on za zadanie zmniejszenie emisji CO2, zwiększenie liczby ekologicznie czystych pojazdów oraz promowanie zintegrowanej polityki przemysłowej w zakresie baterii, które będą produkowane w UE.

Termin składania wniosków do konkursu o Nagrodę EIC Horizon „Innovative battery for eVehicles” upływa 17 grudnia 2020 r. Więcej informacji, w tym reguły konkursu, można znaleźć na stronie EIC.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.