Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trwa nabór wniosków do konkursu MSCA RISE – zapraszamy na konsultacje!

Termin składania wniosków na otwarty konkurs w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie Research and Innovation Staff Exchange upływa 21 marca 2018 r.

(Fot. Flickr.com/CC by 2.0)

RISE to projekty badawczo-innowacyjne proponowane w każdej dziedzinie wiedzy, przy czym wysoko cenione są projekty inter- i multidyscyplinarne. Polegają one na realizacji wspólnego projektu opartego na komplementarności i synergii uczestniczących instytucji, na które składają się takie działania, jak: wymiana pracowników, organizacja konferencji i szkoleń, zdobywanie nowych umiejętności, opracowywanie nowych publikacji i patentów, działania rozpowszechniające wyniki projektu oraz popularyzujące naukę i innowacje wśród społeczeństwa.

O grant może aplikować konsorcjum składające się z minimum trzech instytucji znajdujących się w trzech różnych krajach. Powyżej tego minimum może zostać włączona dowolna liczba instytucji. Możliwe są trzy typy projektów RISE:

  • Europejska współpraca międzysektorowa.
  • Współpraca z krajami trzecimi.
  • Połączenie powyższych typów.

Strona konkursu (dokumentacja konkursowa, system aplikacyjny) w serwisie Paricipant Portal.

Już dziś Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza naukowców i instytucje do konsultowania z nami swoich wniosków. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: bogna.hryniszyn@kpk.gov.pl.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.