PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Strategia na Horyzont 2020 to nowa inicjatywa Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE  we współpracy z Regionalnymi Punktami Kontaktowymi oraz środowiskami akademickim i przemysłowym. Celem inicjatywy jest optymalne wykorzystanie możliwości, jakie oferują konkursy w ostatnich trzech latach PR Horyzont 2020 oraz strategiczne przygotowanie do 9. Programu Ramowego.  

Aktualnie przekroczyliśmy półmetek PR Horyzont 2020. Do wykorzystania w ciągu ostatnich trzech lat programu zostało ok. 30 mld euro. Przed polskimi instytucjami pojawiły się nowe szanse związane również z dobrą koniunkturą na inwestycje w badania i rozwój oraz możliwości, jakie dają konkursy. Systemowe działania to szansa na osiągnięcie celów postawionych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Temu ma służyć Strategia na Horyzont 2020.

W odpowiedzi na zainteresowanie środowiska, elementem Strategii są organizowane we współpracy z kierownictwem polskich instytucji spotkania, poświęcone mobilizacji na rzecz zwiększenia udziału polskich uczelni i przemysłu w H2020, z uwzględnieniem nowych zasad wynagradzania w H2020. W szczególności skupiamy się na strategii udziału instytucji w ramach grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) oraz Działań Marii Skłodowskiej-Curie, a także w dedykowanych konkursach w obszarze Spreading excellence and widening participation (Teaming, Twinning, Katedry ERA) oraz podejmowania ważnych ról w projektach współpracy międzynarodowej. Spotkania są organizowane we współpracy z Siecią KPK.

Ponadto przedstawiamy stanowisko polskich ekspertów i wstępny zarys 9. Programu Ramowego UE – w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2028. Już dziś jest dobry czas na zapoznawanie się z nowymi możliwościami, jakie przyniesie kolejny Program Ramowy UE i wpisanie odpowiednich działań w strategie rozwoju uczelni, instytutów i firm na kolejne lata.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone