Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nawet 50 tys. euro dla MŚP na dofinansowanie transferu technologii

  • Opublikowano: 9 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

Fundacja Technology Partners uruchomiła we współpracy z 12 partnerami z Unii Europejskiej program dofinansowania transferu technologii w ramach czterech kluczowych branż – sektora lotniczego, rolnictwa, ochrony zdrowia oraz informatycznego. Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 września br.

Projekt koncentruje się na opracowywaniu strategii, które umożliwią klastrom zaangażowanie MŚP w tworzenie nowych usług i wyrobów, a tym samym tworzenie nowych łańcuchów wartości oraz branż w Europie. Ponadto w ramach projektu opracowane zostaną strategie, zapewniające trwałość innowacyjnych transgranicznych i międzysektorowych rozwiązań po zakończeniu projektu.

W ramach projektu przewidziane są dwa rodzaje działań:

  1. bezpośrednie finansowanie innowacyjnych projektów MŚP. Wyłonione w konkursie projekty otrzymają dofinansowanie w kwocie do 50.000 euro z całkowitej puli 1,5 mln euro.
  2. działania mające na celu stworzenie w MŚP warunków sprzyjających innowacyjności, takie jak np. spotkania brokerskie, szkolenia, działania wspierające mobilność pracowników oraz wymiana personelu. Skuteczność projektu w dużej skali zostanie zademonstrowana w trakcie prac.

W organizację programu zaangażowanych jest 12 podmiotów z 6 krajów Europy (Belgia, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Polska, Portugalia). Dzięki takiemu zróżnicowaniu geograficznemu powstała sieć kontaktów, która oprócz środków finansowych oferuje możliwości nawiązania międzynarodowej współpracy, nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania unikatowych produktów bądź sprzedaży własnych w dedykowanych segmentach rynku.

Nabór wniosków na dofinansowanie odbywa się poprzez stronę ACTTiVAte. Trzeba się zarejestrować, pobrać formularze i za pomocą systemu na tej samej platformie wysłać je do konsorcjum ACCTiVAte.

Prezentacja „Krótko o ACTTiVAte” ilustruje program  i wskazuje drogę do złożenia wniosku.

Co będzie oceniane?

  1. Innowacyjność w kontekście międzysektorowym
  2. Doskonałość technologiczna proponowanego rozwiązania, tj. jakość, przejrzystość i wiarygodność metodologii wdrożenia
  3. Potencjał biznesowy
  4. Wpływ na rozwój regionu.

Więcej informacji na stronie Fundacji TECHNOLOGY PARTNERS

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.