PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Ósma edycja konferencji „Successful R&I in Europe” będzie poświęcona poszukiwaniu partnerów do projektów badawczych w ramach programu Horyzont 2020. Odbędzie się 2 i 3 marca 2017 r. w Düsseldorfie. Wydarzenie organizują: Ministerstwo Innowacji, Nauki i Badań Kraju Związkowego Nadrenii Północnej i Westfalii oraz sieć Enterprise Europe Network, przy wsparciu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Podczas konferencji, na głównych sesjach, zostaną zaprezentowane dobre praktyki – projekty, już zakończone, jak również te, których autorzy poszukują partnerów do konsorcjów. Uczestnicy dowiedzą się, z jakich usług mogą skorzystać przy tworzeniu i składaniu projektów. Sesje tematyczne koncentrować się będą wokół siedmiu głównych dziedzin: teleinformatyki, energii, nanotechnologii/materiałów, zrównoważonej gospodarki, nauk o życiu, transportu oraz SME Instrument.

Badacze, którzy zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni z Niemiec, Polski, Holandii, Belgii, Finlandii, Francji oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 8 lutego. Zainteresowani prezentacją swojego projektu podczas warsztatów tematycznych mogą zarejestrować udział w tzw. Call for Presentations.

Poprzednia edycja konferencji zgromadziła 360 uczestników.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone