Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy portal EURAXESS Polska

Od 28 listopada funkcjonuje nowa odsłona krajowego portalu EURAXESS Polska. Sieć EURAXESS – wspierająca międzynarodową mobilność i rozwój kariery naukowców – przekazuje poprzez swoje strony, praktyczne informacje dla naukowców i pracodawców w Europie ułatwiające zatrudnienie i nawiązywanie współpracy badawczej.

Informacje na stronie EURAXESS Polska dostępne są w dwóch językach: angielskim i polskim. Wersja angielska przeznaczona jest dla zagranicznych naukowców zainteresowanych pracą w Polsce i zawiera informacje dotyczące warunków wjazdu, pracy i pobytu w naszym kraju, a także dostęp do bazy ofert pracy i grantów, gdzie mogą oni poszukiwać ofert zatrudnienia i możliwości finansowania badań w Polsce.

Wersja polska strony dedykowana jest pracodawcom, czyli instytucjom naukowym lub firmom zatrudniającym zagranicznych pracowników naukowych. Informacje tam dostępne związane są z przepisami dotyczącymi wjazdu i zatrudnienia obcokrajowców w Polsce.

Dodatkowo, w polskiej wersji strony zawarliśmy również praktyczne informacje prawno-administracyjne dla polskich naukowców planujących wyjazd zagraniczny. W zakładce “Praca i granty” znajdują się najnowsze oferty grantów o stypendiów zagranicznych.

Obie wersje strony zawierają również dostęp do europejskiej bazy ofert pracy i grantów, a także do zakładki PARTNERING, gdzie naukowcy z całego świata mogą znaleźć oferty zatrudnienia, finansowania badań i współpracy badawczej w Europie, w tym w Polsce.

W razie pytań, prosimy o kontakt z Moniką Zarembą: monika.zaremba@kpk.gov.pl lub tel. 500 207 842.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.