Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Narodowe Centrum Nauki uruchamia program wspierania naukowców w staraniach o granty ERC

  • Opublikowano: 20 października 2016
  • Autor: redakcja

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) zaprosiła europejskie instytucje finansujące badania naukowe do współpracy w ramach programu Fellowship Schemes to Visit ERC Grantees umożliwiającego międzynarodową wymianę naukowców poprzez organizację staży w zespołach naukowych realizujących granty ERC w różnych krajach europejskich. Inicjatywa ma wzmocnić pozycję naukową kandydatów do grantów ERC i stworzyć im możliwość zdobycia cennego doświadczenia w międzynarodowym systemie grantowym.

Wynikiem współpracy Narodowego Centrum Nauki (NCN) z Europejską Radą ds. Badań Naukowych jest konkurs UWERTURA 1 na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC.

Nowy konkurs dedykowany będzie osobom mającym co najmniej stopień doktora, które planują wystąpienie z wnioskiem o finansowanie projektów badawczych do ERC. Celem konkursu będzie wsparcie uczonych prowadzących badania naukowe w polskich jednostkach naukowych w skutecznym ubieganiu się o środki europejskie na realizację badań naukowych, a także zwiększenie ich udziału w gronie laureatów grantów ERC. W ramach konkursu UWERTURA 1, NCN sfinansuje staż trwający od 3 do 6 miesięcy w wybranym zagranicznym zespole naukowym realizującym grant ERC, pod warunkiem, że osoba realizująca staż  wystąpi z wnioskiem o grant ERC w terminie do 18 miesięcy od dnia jego zakończenia. Projekt badawczy powinien zostać zaplanowany do realizacji w polskiej jednostce naukowej.

Pierwsza edycja konkursu UWERTURA 1 zostanie ogłoszona już 15 grudnia, a wnioski będzie można składać do 15 marca 2017 r.

Oprócz NCN, do programu Fellowship Schemes to Visit ERC Grantees dołączyły inne agencje finansujące badania naukowe z Belgii, Czech, Estonii, Węgier i Słowenii.

Źródło: Narodowe Centrum Nauki.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.