Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

MNiSW przyznało kolejne granty w Programie IDEAS PLUS II

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru wniosków do Programu Ideas Plus II. Granty tego Programu przeznaczone są dla naukowców, których wnioski o grant ERC w 2015 r. uzyskały najwyższą ocenę, lecz nie mogły zostać sfinansowane ze względu na ograniczony budżet konkursów ERC.

programy-plus-1

Granty IDEAS Plus II otrzymali następujący naukowcy:

  • Jacinto Sá z Instytutu Chemii Fizycznej PAN na projekt “Kontrola na poziomie kwantowym reakcji katalitycznego  uwodornienia na niklu za pomocą rentgenowskich laserów na swobodnych elektronach (XFELs). Reżyserowanie procesów katalitycznych (MOVIECAT),
  • Grzegorz Pietrzyński z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN na projekt “Układy zaćmieniowe i Cefeidy jako unikalne laboratorium do kalibracji kosmicznej skali odległości”,
  • Joanna Sułkowska z Uniwersytetu Warszawskiego na projekt “Białka splątane – studium nowych struktur i rozwiązanie ich zagadki”.

Pełna informacja o wynikach znajduje się na stronie MNiSW.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.