Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polski instytut będzie prowadził prestiżowe międzynarodowe studia doktoranckie

  • Opublikowano: 11 lutego 2016
  • Autor: redakcja

Instytut Chemii Fizycznej PAN otrzyma ponad 2 miliony euro z programu COFUND Marii Skłodowskiej-Curie w Horyzoncie 2020 na prowadzenie międzynarodowych, międzysektorowych i interdyscyplinarnych  studiów doktoranckich z dziedziny nanomateriałów. Tytuł dofinansownego projektu na program studiów  to:Interdisciplinary NAnoscience School: from phenoMEnology to applicationS”.

Instytut będzie współpracował z 20 zagranicznymi partnerami: uczelniami i instytutami badawczymi, m.in. z Radboud University (Holandia), Max Planck Institute for Polymer Research (Niemcy), University of North Texas (Stany Zjednoczone) oraz University of Guelph (Kanada).

– Studia doktoranckie są przeznaczone dla dwudziestu dwóch rozpoczynających kariery naukowców z różnych stron  świata. Przyjęci na nie będą mogli zostać także polscy badacze, którzy przebywali zagranicą – mówi Anna Wiśniewska, ekspertka z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, koordynatorka programu Maria Skłodowska-Curie w Polsce. – W ramach programu studiów doktoranckich NaMeS  realizowane będą działania mające na celu zrozumienie zjawisk zachodzących w nanoskali oraz ich zastosowaniu w technologii przemysłowej, diagnostyce medycznej lub ochronie środowiska. Przewiduje się, że prowadzone przez doktorantów badania będą miały duży  potencjał komercjalizacyjny – dodaje koordynatorka.

Projekt “Interdisciplinary NAnoscience School: from phenomenology to applicationS” jest trzecim polskim projektem, który otrzyma dofinansowanie w ramach działania COFUND Marii Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020.

W poprzedniej edycji konkursu finansowanie otrzymały dwa projekty:

  • Bio4Med, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, na realizację studiów doktoranckich
  • POLONEZ, Narodowe Centrum Nauki, na  finansowanie indywidualnych grantów dla doświadczonych naukowców realizowanych w polskich jednostkach badawczych.

W tych dwóch  konkursach MSCA-COFUND Polska uzyskała dotychczas 10,5 miliona euro.

Instytut Chemii Fizycznej PAN od grudnia 2014 r posiada logo HR Excellence in Research. To znak jakości dobrej organizacji prowadzenia badań i warunków pracy w instytucji naukowej. Posiadanie logo jest atutem w aplikowaniu o fundusze z Horyzontu2020.

Więcej informacji o MSCA COFUND.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.