Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dr Piotr Nowak z IM PAN i UW otrzymał prestiżowy grant ERC

  • Opublikowano: 4 listopada 2015
  • Autor: redakcja

Dr Piotr Nowak otrzymał prestiżowy Starting Grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). To pierwszy matematyczny grant ERC w Polsce. Będzie realizowany w Instytucie Matematycznym (IM) PAN w Warszawie. To drugi grant ERC przyznany w tym roku w Polsce.

Dr Piotr Nowak pracuje w Instytucie Matematycznym PAN oraz na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Wartość grantu, który otrzymał, to 880 tys. euro.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) dofinansowuje przedsięwzięcia naukowe, które mogą prowadzić do przełomowych wniosków.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej w serwisie Nauka w Polsce.

Przypominamy o otwartym konkursie ERC Consolidator Grant, przeznaczonym dla naukowców pragnących wzmocnić swój zespół lub program badawczy i ugruntować niezależność naukową.

Termin składania wniosków upływa 2 lutego 2016 r. Zainteresowane osoby zapraszamy na indywidualne konsultacje. Zgłoszenia prosimy kierować do: Wieslaw.Studencki@kpk.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.