PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Wczytuję mapę...

Data/Czas / Date/Time: 21/03/2017 - 22/03/2017
Całodniowe

Miejsce / Place: Ambasada RP w Brukseli sala: ---

Kategorie tematyczne / Thematic categories:

Rodzaj wydarzenia / Type of event: Brokerage, Warsztaty

Organizator / Organizer: KPK PB UE

Współorganizator / Co-organizer: Ambasada RP w Królestwie Belgii, Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej

Celem nadrzędnym spotkania jest zwiększenie udziału polskich firm działających w temacie Big Data w europejskich inicjatywach i projektach badawczo-rozwojowych oraz umożliwienie zaprezentowania osiągnięć i wymiany doświadczeń z przedstawicielami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego BDVA Association (Big Data Value Association) oraz ECSO Cybersecurity.

W ramach spotkania zostaną przedstawione założenia europejskich polityk w zakresie badań i innowacji oraz możliwości związane z realizacją przedsięwzięć Big Data w programie Horyzont 2020.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali polscy przedstawiciele do Parlamentu Europejskiego (w tym Prof. Jerzy Buzek oraz Michał Boni) oraz instytucje i europejskie stowarzyszenia działające w Brukseli (w tym europejskie stowarzyszenie BIG DATA), które mają wpływ na kształtowanie polityki badawczo – rozwojowej oraz wdrożeniowej związanej z Big Data oraz HPC.

Spotkanie zostanie zakończone małym spotkaniem brokerskim zorganizowanym między polskimi i belgijskim firmami, zainteresowanymi współpracą w obszarze ICT Big Data.

 

 

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone