Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Międzynarodowy Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week)


Celem Circular Week (7-13 października 2019) jest promowanie zrównoważonych postaw i zachowań konsumentów, wspieranie cyrkularnych modeli biznesowych i nawiązywanie współpracy między zainteresowanymi stronami. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że ochrona środowiska jest priorytetem, ale trzeba pokazywać co każdy z nas może konkretnie zrobić by dołożyć swoją cyrkularną cegiełkę. I właśnie w ramach całego Tygodnia organizatorzy przybliżą konsumentom działania jakie mogą podejmować, by produkować jak najmniej odpadów, a przy tym nie rezygnować z komfortu życia. Znakomitą okazją do tego będą warsztaty dot. zrównoważonej mody, ograniczenia marnotrawienia żywienia, recyclingu.

Wszelkie inicjatywy podejmowane będą równocześnie w całej Europie, a każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu tematowi.

Poniedziałek: Energia/Odnawialne źródła energii

AMBASADA SZWECJI – spotkanie nt. odnawialnych źródeł energii

Wtorek: Tekstylia/E-waste

Środa: Opakowania/tworzywa sztuczne

AMBASADA FINLANDII – spotkanie nt. tworzyw sztucznych

Czwartek: Rolnictwo/żywność

AMBASADA HOLANDII – spotkanie nt. cyrkularnego rolnictwa

Piątek: MAZOVIA CIRCULAR CONGRESS

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Mazovia Circular Congress (11 października) współorganizowany przez Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Kongres będzie spotkaniem polskich i międzynarodowych ekspertów oraz praktyków z obszaru gospodarki cyrkularnej.

Główne tematy: Circular Cities; przemysł 4.0; prezentacje firm posiadających technologie cyrkularne; prezentacje polskich start-up’ów

 

Strona www wydarzenia: www.circularweek.org

 

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Sznyk

Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO

a.sznyk@innowo.org

Tel. 667-099-033

 

 

 

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.