PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
Wczytuję mapę...

Data/Czas / Date/Time: 29/08/2017 - 01/09/2017
Całodniowe

Miejsce / Place: Krakowski Park Technologiczny Podgórze sala: ---

Kategorie tematyczne / Thematic categories: Brak zdefiniowanych Kategorii

Rodzaj wydarzenia / Type of event: Konferencja

Organizator / Organizer: Krakowski Park Technologiczny Podgórze

Krakowski Park Technologiczny z dumą zaprasza na OpenLivingLab Days 2017 (29 sierpnia–1 września 2017 r, Kraków) – jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego światowi specjaliści dzielą się najlepszymi praktykami w zakresie stosowania metodologii living lab w tworzeniu innowacji technologicznych.

 

Wydarzenie współorganizowane jest przez European Network of Living Labs, organizację z Brukseli zrzeszającą firmy i instytucje stosujące metodologię living lab. Gośćmi konferencji będzie ponad 250 osób z całego świata, reprezentujących środowiska naukowe, biznesowe, samorządowe oraz aktywnych obywateli. Językiem konferencji jest język angielski. OpenLiving Lab Days w Krakowie to wielkie wydarzenia, mamy potwierdzenia udziału przedstawicieli DG R&I, SynchroniCity, ARP oraz wielu znamienitych ośrodków naukowo – badawczych z całego świata, od Europy po Japonię, Izrael, Stany, Kanadę.

 

Co czeka gości OpenLivingLab Days 2017?

  • 27 kreatywnych warsztatówtematycznych w obszarach health care, smart cities, service design, ecology oraz living lab policies
  • 5 wizyt lokalnych w Lamusowni, Zarządzie Zieleni Miejskiej, Centrum Sterowania Ruchem, LifeScience Klaster, Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
  • 4 panele dyskusyjne
  • wystąpienia ekspertów z Komisji Europejskiej i  Polski
  • prezentacje najlepszych prac badawczych w dziedzinie badań i innowacji
  • uroczysta kolacja w Kopalni Soli Wieliczka połączona z wręczaniem nagród w konkursie na najlepszy projekt Living Lab
  • spotkania z władzami miasta i regionu, z przedstawicielami Komisji Europejskiej odpowiedzialnymi za innowacje i rozwój oraz agend takich jak Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)
  • mnóstwo okazji do networkingu!

 

Partnerami strategicznymi konferencji OpenLivingLab Days 2017 są Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest objęte patronatami honorowymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Wojewody Małopolskiego, a także uniwersytetów krakowskich i krajowych agend badawczych:  Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerem biznesowym jest SynchroniCity działająca w branży IoT. O projektach realizowanych przez SynchroniCity i zakresie wsparcia finansowego: http://synchronicity-iot.eu/. O wspólnych projektach, obszarach wsparcia będzie można porozmawiać z ekspertami SynchroniCity podczas warsztatów IoT.

Partnerem Strategicznym jest także  jest Agencja Rozwoju Przemysłu, która przedstawi swój projekt ,,Sieć Otwartych Innowacji”.

Szczegółowy program konferencji i rejestracja na stronie: https://openlivinglabdays.com/

 


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone