Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Jak zostać wybranym do oceny wniosków? Obowiązki i przywileje ekspertów Komisji Europejskiej

Data i czas:
19/02/2020  11:00 - 12:30
Miejsce:
Instytut Agrofizyki PAN
Sala:
budynek A, aula
Organizator
RPK Region Wschodni

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Lublinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie pt.:

Jak zostać wybranym do oceny wniosków?
Obowiązki i przywileje ekspertów Komisji Europejskiej

Wnioski składane do konkursów w programach ramowych Unii Europejskiej są oceniane przez niezależnych, międzynarodowych ekspertów – specjalistów ze wszystkich dziedzin nauki, wybieranych spośród kandydatur zgłoszonych bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Pomimo szerokiego wachlarza benefitów jakie czekają na takiego recenzenta, procentowy udział ekspertów z Polski jest nadal niezadowalający. Komisja Europejska wciąż poszukuje ekspertów gotowych recenzować wnioski projektowe w kolejnych konkursach. Niebawem rozpocznie się kolejny program ramowy Horyzont Europa, a co za tym idzie wzrośnie zapotrzebowanie na pracę ekspertów.

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu RPK Lublin organizuje szkolenie dla kandydatów na ekspertów Komisji Europejskiej. W trakcie spotkania poinformujemy jak przesłać swoją kandydaturę oraz w jaki sposób uzupełnić tzw. profil, by zostać wybranym do oceny wniosków z grona osób zarejestrowanych w bazie. Omówione zostaną również obowiązki i specyfika pracy ekspertów oraz przebieg procesu ewaluacji, a poza wiedzą teoretyczną, swoim doświadczeniem z pracy w charakterze eksperta KE podzieli się z nami p. Jarosław Momot.

Termin szkolenia: 19 lutego 2020 r. (środa), w godz. 11:00-12:30

Miejsce: Instytut Agrofizyki PAN, Lublin, ul. Doświadczalna 4 (budynek „A”, aula)

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej RPK Lublin w zakładce „SZKOLENIA”. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 lutego 2020 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, jednakże liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy rejestrować się tylko w przypadku niezawodnego przybycia i apelujemy o nieblokowanie miejsc.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.