Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szkolenie: Jak przygotować wniosek do konkursu Twinning

Data i czas:
13/09/2019  09:45 - 14:00
Miejsce:
Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
Sala:
KOTŁOWNIA
Organizator
RPK Region Południowy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące akcji TWINNING.

 

TWINNING: opiera się na wzmocnieniu  określonego obszaru badań w ramach danej instytucji badawczej, poprzez współpracę (wymiana wiedzy, pracowników, szkolenia, szkoły letnie, konferencje) z przynajmniej dwiema wiodącymi instytucjami z innych krajów UE w danej dziedzinie badań.

 

Szkolenie to będzie prowadzone przez Pana Wojciecha Adamiaka, który jest ekspertem KPK z doświadczeniem w pisaniu oraz prowadzeniu projektów z programu HORYZONT2020 – w szczególności są to projekty typu Twinning oraz ERA Chairs.

Ponadto podczas spotkania przedstawione zostaną podstawowe informacje, nt. programu ERA Chairs, który również przeznaczony jest dla krajów tzw. Widening (kraje o słabszej doskonałości naukowej, np. Polska).

PROGRAM:

 

9:45 – Rejestracja, przywitanie
10:00 – 11:30 Wprowadzenie do konkursów Twinning i ERA Chairs Co to jest Widening?

Zasady konkursu Twinning Czego oczekuje Komisja Europejska od projektów Twinning? Jakie są wymagania formalne w konkursie? Kto może składać wniosek? Jakie działania mogą być finansowane? Jaka jest rola koordynatora i partnerów w projekcie?

Przygotowanie wniosku projektowego w konkursie Twinning  –cz. 1  Z jakich części składa się wniosek? Jak są one oceniane? Jakie są elementy kluczowe w cz. Excellence i Impact?

Pytania od uczestników

11:30 – 12:00 Przerwa
12:00 – 14:00 Przygotowanie wniosku projektowego w konkursie Twinning – cz. 2 Jakie są elementy kluczowe w cz. Implementation?

Zasady konkursu ERA Chairs Czego oczekuje Komisja Europejska od projektów ERA Chairs? Jakie są wymagania formalne w konkursie? Jakie działania mogą być finansowane? Jakie wymagania musi spełnić ERA Chair holder?

Omówienie najczęściej popełnianych błędówjak ich uniknąć? Co mówią ewaluatorzy? Jak RPK Kraków i KPK mogą pomóc w przygotowaniu wniosku

Pytania od uczestników

REJESTRACJA

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.