Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Historie sukcesu z Hubów Innowacji Cyfrowych prezentowane na Targach w Hanowerze

Data i czas:
23/04/2018 - 27/04/2018
Miejsce:
Hannover Messe
Sala:
---
Organizator
Inny, HANNOVER MESSE

Targi w Hanowerze to wiodące na świecie targi technologii przemysłowych. W tym roku na targach zostanie zaprezentowanych ponad 10 projektów wraz ich historiami sukcesu, które uzyskały dofinansowanie z Programu Horyzont 2020. 

Huby Innowacji Cyfrowych (Digital Innovations Hubs – DIH) są jednym z priorytetów inicjatywy Digitizing European Industry, zainicjowanej przez Komisję Europejską w kwietniu 2016 r.

DIH działają jako punkty kompleksowej obsługi, w których MŚP mogą testować najnowsze technologie cyfrowe, szkolić się, skorzystać z doradztwa finansowego, czy technicznego.  

Kilka inicjatyw unijnych, takich jak I4MS (ICT Innovation for Manufacturing SME) i SAE (Smart Anything Everywhere) wspiera setki innowacyjnych eksperymentów rocznie, podczas których firmy i Huby współpracują, by wprowadzać innowacyjne rozwiązania na rynek. Podczas targów w Hannoverze zostanie zaprezentowanych ok. 20 eksperymentów, które zakończyły się z sukcesem i znalazły zastosowanie przemysłowe (rozwiązania dla przemysłu 4.0). Firmy zaprezentują w jaki sposób wykorzystują DIH i nowe technologie, takie jak High Performance Computing (HPC), Internet przedmiotów (IoT), fotonikę, robotykę itp. 

Prezentacje odbywać się będą na Stoisku (hala 6, stoisko: G46). 

Oczekuje się, że komisarz Oettinger, komisarz Bieńkowska, Michel Barnier (główny negocjator) i pan Reinhard Bütikofer (członek Parlamentu Europejskiego) odwiedzi stoisko.

Projekty wspierane przez UE związane z Digital Innovation Hubs: 

 • SAE: wspiera firmy w ulepszaniu ich produktów i usług za pomocą innowacyjnych technologii cyfrowych i przy pomocy Digital Innovation Hubs.
 • Fortissimo: pomoc dla MŚP z sektora produkcji korzystających z symulacji opartych HPC.
 • cloudSME : oparte na chmurze rozwiązanie “one-stop-shop” zapewniające skalowalną platformę do symulacji na małą lub większą skalę.
 • BEinCPPS: Eksperymenty biznesowe dla systemów produkcyjnych
 • CloudiFacturing: optymalizacja procesów produkcyjnych za pomocą modelowania i symulacji opartych na chmurze / HPC, przy wykorzystaniu danych fabrycznych i zaawansowanej analizy danych.
 • NEXTGenIO: nowa platforma  dostępu do danych
 • ultraSURFACE:  optyka do wysoce precyzyjnej manipulacji wiązką laserową.
 • COVR: zwiększenie bezpieczeństwa robotów dzielących przestrzeń z ludźmi.
 • ROBOTT-NET: bezpłatne doradztwo dla europejskich firm, które opracowują lub wdrażają technologie robotyczne w produkcji przemysłowej.
 • FED4SAE: umożliwienie cyfryzacji europejskiego przemysłu 
 • DiFiCIL: Cyber-fizyczne systemy społeczne oparte na IoT na rzecz fabryk przyszłości.
 • IPP4CPPS: platforma do automatycznego planowania, sterowania i optymalizacji pełnego cyklu produkcyjnego.
 • Radicle: adaptacyjny system kontroli spawania laserowego, który może integrować dane z czujników.

Warsztaty

Dwa warsztaty na temat kompetencji, finansowania i innych możliwości w ekosystemie I4MS i SAE odbędą się 24 i 25 o 10:30. Celem jest wyjaśnienie projektów I4MS i SAE ze szczególnym uwzględnieniem możliwości finansowania i wykorzystania przypadków.

Więcej informacji

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.