Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dzień informacyjny ICT/FET w Programie Horyzont 2020

Data i czas:
22/11/2016
Miejsce:
IPPT PAN - Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Sala:
Aula im. Wacława Olszaka, 2nd floor
Organizator
KPK PB UE

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na Dzień informacyjny ICT/FET w Programie Horyzont 2020, który odbędzie się w dniu 22 listopada br., w Warszawie.

Podczas  Dnia informacyjnego ICT/FET przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

 • Program Pracy LEIT – ICT 2016-2017 i tematów związanych z ICT (Information and Communication Technologies) w Programie Horyzont 2020.
 • Tematy konkursów związanych z BIG DATA w Programie Horyzont 2020.
 • Program Pracy w ramach FET (Future and Emerging Technologies), w tym konkursy FET Open, FET proactive oraz FET flagships.
 • Finansowanie badań z zakresu technologii kwantowych w ramach Programu QuantERA, współfinansowanego z Programu Horyzont 2020.
 • Możliwości pozyskania dofinansowania z Programu Horyzont 2020 dla MŚP
  i start-upów z obszaru ICT.
 • IMPACT Growth: europejski program akceleracji startupów w ramach Programu Horyzont 2020.
 • Przykłady projektów typu: Działania badawczo-innowacyjne (Research and innovation actions), Działania innowacyjne (Innovation actions),Działania koordynacyjne i wspierające (Coordination and Support Action) oraz instrument MŚP (SME instrument).
 • Możliwości startowania polskich zespołów badawczych w ramach konkursów ogłaszanych przez Narodowe Centrum Nauki – konkurs CHIST-ERA na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu ICT. Tematy konkursu: Lifelong Learning for Intelligent Systems (LLIS) oraz Visual Analytics for Decision Making under Uncertainty (VADMU).
 • Ogólne zasady składania, oceny i uczestnictwa w projektach w Programie Horyzont 2020.

W związku z tym, że na spotkanie zaprosiliśmy przedstawiciela Komisji Europejskiej, z Dyrektoriatu G odpowiedzialnego min. z dane, w tym również za tematy związane z BIG DATA, będzie istniała możliwość rozmów/konsultacji indywidualnych. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tematu do konsultacji (osoba przyjmująca zgłoszenia: Małgorzata szołucha).

Prezenterzy:

Francesco Barbato (European Commission, CNECT G3) przedstawił przegląd tematów z programu Pracy LEIT-ICT, ze szczególnym uwzględnieniem tematów związanych z BIG DATA w Programie Horyzont 2020.
LEIT-ICT-2017_BIG_DATA

Prof. dr hab. Konrad Banaszek (Narodowe Centrum Nauki) zaprezentował inicjatywę QuantERA (ERANET Cofund) z zakresu technologii kwantowych. QuantERA_Listopad2016_K.Banaszek

Przykłady projektów zostaną zaprezentowane przez przedstawicieli: Politechniki Warszawskiej, Urzędu Miasta Warszawy, Orange Polska oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
Przykład projektu Vavel – prezentacja współna: Politechniki Warszawskiej, Urzędu Miasta Warszawy, Orange Polska VaVeL_Listopad2016_PW_UM_Orange

Pan Tomasz Mazuryk z firmy FUNDINGBOX ACCELERATOR Sp. z o.o.o zaprezentuje europejski projekt IMPACT Growth i możliwości uzyskania dofinansowania przez start-upy. IMPACT_GROWTH_FundingBox_Mazuryk_2016

Przedstawiciel Narodowego Centrum Nauki omówi zasady konkursu CHIST-ERA. CHIST-ERA_Listopad2016

na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu ICT w tematach: LifelongLearning for Intelligent Systems (LLIS) oraz Visual Analytics for Decision Making under Uncertainty (VADMU).

Prezentacje wygłoszą również eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE:
Andrzej Galik – zaprezentuje statystyki z uczestnictwa w Konkursach ICT/FET A.Galik_Statystyki_uczestnictwa_ICT_FET
Aleksandra Ihnatowicz – przedstawi konkursy związane z Przyszłymi i powstającymi technologiami (Future Emerging Technologies) A.Ihnatowicz_FET_2017
Małgorzata Szołucha – zaprezentuje ogólne zasady uczestnictwa, typy projektów, przygotowanie, składanie i ocena projektów w ramach Programu Horyzont 2020.M.Szolucha_Zasady_uczestnictwa_H2020
Marta Krutel – zaprezentuje możliwości finansowania innowacyjnych rozwiązań w ramach instrumentu MŚP, w Programie Horyzont 2020.

Program Horyzont 2020, dzięki różnorodnym instrumentom, wspiera innowacje na każdym etapie – powstawania, rozwijania i wdrażania technologii. W każdym z działań oferowanym przez Horyzont mogą brać udział wszystkie podmioty mające osobowość prawną, w tym uczelnie wyższe, instytuty badawcze, zarówno duże, jaki i małe i średnie przedsiębiorstwa, aplikując w międzynarodowych konsorcjach projektowych lub samodzielnie (w przypadku Instrumentu MŚP).

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z KE na działania związane z rozwojem technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Dzień informacyjny odbędzie się 22.11.2016, w Warszawie, w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, przy ul. Pawińskiego 5 B (Aula im. Wacława Olszaka).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa.

Zaproszenie_formalne

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.