Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dzień Informacyjny dotyczący 2. Wyzwania Społecznego (SC2): „Bezpieczeństwo żywnościowe” w programie H2020

Data i czas:
07/12/2016  10:00 - 15:30
Miejsce:
Sala:
Aula II
Organizator
KPK PB UE
Współorganizator
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej (KPK PB UE) ma przyjemność zaprosić na Dzień Informacyjny dotyczący 2. Wyzwania Społecznego (SC2):Bezpieczeństwo żywnościowe, zrównoważone rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka”, który odbędzie się  7 grudnia 2016 r. w Warszawie.

Miło nam poinformować, że swoją obecność potwierdziła już między innymi pani Inge van Oost (DG AGRI) przedstawiciel Komisji Europejskiej, która opowie o projektach wymagających podejścia wielopodmiotowego (multi-actor approach) oraz grupach operacyjnych tworzonych w ramach Europejskiego Partnerstwa na Rzecz Innowacji w Rolnictwie (EIP-AGRI).

W trakcie Dnia Informacyjnego przedstawimy nowe możliwości jakie naukowcom daje udział w programie Horyzont 2020, zapoznamy uczestników z bieżącą tematyką konkursów w obszarze 2. Wyzwania Społecznego (SC2) na 2017 rok oraz poruszymy kwestie związane ze składaniem wniosków i ich oceną.

Tematyka konkursowa oferuje współpracę międzynarodową wielu podmiotom takim jak instytucje naukowe, przedsiębiorcy, grupy producenckie, klastry z sektora rolno-spożywczego, ośrodki doradztwa rolniczego czy producenci rolni.

Konkursy na 2017 rok są już otwarte. Łączny budżet na sfinansowanie 51 tematów wynosi 416 milionów euro. Wnioski można składać do konkursów:

Spotkanie odbędzie się w budynku  SGGW przy ulicy Rakowieckiej 30 w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymaga wcześniejszej rejestracji (poniżej).

PREZENTACJE ze spotkania:

Agnieszka Wojciechowska De Cokere (SGGW) – 01_Przedstawienie_programu_H2020

Tomasz Mróz (KPK PB UE)02_2WyzwanieSpoleczne_nowosci_i_konkursy

Inge van Oost (EC DG Agriculture and Rural Developmet)03_Multi-actor_approach

Katarzyna Laskowska (MRiRW)04_dzialanie_Wspolpraca

Tomasz Mróz (KPK PB UE)05a_BBIJU_nowe_mozliwosci_finansowania_biogospodarki

dr inż. Karol Bronisz (SGGW) – 05b_TECH4EFFECT_Doswiadczenia_w_realizacji_projektu

Marek Krysztoforski (CDR w Brwinowie O/Radom)06_Krajowa_Siec_na_rzecz_Innowacji_w_Rolnictwie_(SIR)

Aneta Maszewska (KPK PB UE) – 07_Energia_i_Srodowisko

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.