Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dzień Informacyjny: Bezpieczeństwo żywnościowe i biogospodarka w programie Horyzont 2020

Data i czas:
06/12/2017  09:30 - 15:00
Miejsce:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Sala:
Aula 2
Organizator
KPK PB UE
Współorganizator
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ma przyjemność zaprosić na Dzień Informacyjny poświęcony 2. Wyzwaniu Społecznemu w programie Horyzont 2020: „Bezpieczeństwo żywnościowe, zrównoważone rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka”, który odbędzie się  6 grudnia 2017 r. w Warszawie.

Miło nam poinformować, że swoją obecność potwierdził już dr Tomasz Calikowski, przedstawiciel Komisji Europejskiej i Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji, który opowie o nowych tematach i perspektywach przyjętych dla 2. Wyzwania Społecznego na lata 2018-2020.

W trakcie Dnia Informacyjnego przedstawimy nowe możliwości jakie naukowcom daje udział w programie Horyzont 2020, zapoznamy uczestników z bieżącą tematyką konkursów w obszarze 2. Wyzwania Społecznego na 2018 rok oraz poruszymy kwestie związane z tworzeniem Grup Operacyjnych w ramach Europejskiego Partnerstwa na Rzecz Innowacji w Rolnictwie (EIP-AGRI) i Cyfrowych Ośrodków Innowacji (Digital Innovation Hub) w ramach unijnej inicjatywy Digitalizacja Europejskiego Przemysłu.

Tematyka konkursowa oferuje współpracę międzynarodową wielu podmiotom takim jak instytucje naukowe, przedsiębiorcy, grupy producenckie, klastry z sektora rolno-spożywczego czy ośrodki doradztwa rolniczego. Program Pracy na lata 2018-2020 można pobrać tutaj.

Konkursy na 2018 rok są już otwarte! Łączny budżet na sfinansowanie 36 tematów wynosi ponad 403 miliony euro. Wnioski można składać w ramach następujących konkursów:

Spotkanie odbędzie się w budynku  SGGW przy ulicy Rakowieckiej 30 w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymaga wcześniejszej rejestracji (poniżej).

 

PREZENTACJE ze spotkania:

dr Tomasz Calikowski (DG RTD, Komisja Europejska) – 1) Nowosci i przeglad konkursow w 2. Wyzwaniu Społecznym

Małgorzata Szołucha (KPK PB UE) – 2) Digital Innovation Hubs – postęp informatyczny w rolnictwie

Barbara Trammer (KPK PB UE) – 3) Nowe zasady wynagradzania w programie Horyzont 2020

prof. dr hab. Edward Majewski (SGGW) – 4) Doświadczenia w realizacji projektu H2020

dr hab. Krzysztof Klincewicz, prof. UW (CLC EIT-Food North) – 5) EIT-Food – EIT Regional Innovation Scheme (EIT RIS)

Paweł Szabelak (MRiRW) – 6) Grupy Operacyjne – pilotażowy nabór wniosków w działaniu “Współpraca”

dr inż. Tomasz Mróz (KPK PB UE) – 7) Polskie uczestnictwo w we wnioskach i projektach PR Horyzont 2020

 

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.