PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

redakcja

16 grudnia 2019 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje trzecią konferencję z cyklu „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”. Odbędzie się ona w warszawskim Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Zapraszamy do oglądania transmisji na naszej stronie!

Podczas wydarzenia przedstawimy ofertę inicjatyw wspierających rozwój innowacyjności, jak również krajowe i europejskie programy dedykowane finansowaniu badań i innowacji realizowanych przez przedsiębiorstwa.

Przedstawiciele firm, które odniosły sukces w programie Horyzont 2020 zaprezentują projekty i opowiedzą, jak udało im się przekonać ekspertów Komisji Europejskiej, by to właśnie one otrzymały grant. Kamil Laszuk z firmy M opowie o projekcie Musicon BAND – to urządzenie edukacyjne rozwijające kreatywność, uczące programowania i komponowania – który  uzyskał dofinansowanie w I Fazie Instrumentu MŚP; Szymon Ruta z Scope Fluidics opowie jak dzięki grantom udaje się przyspieszyć prace nad komercjalizacją urządzenia BacterOMIC, które diagnozuje oporność bakterii na antybiotyki. Dr inż. Bartosz Bursa z firmy Saule Technologies, która pracuje nad udoskonalaniem perowskitów (ogniwa fotowoltaiczne), zdradzi jak bierze się udział wielu projektach Horyzontu 2020 – zarówno w Instrumencie MŚP, jak i w tzw. „dużym” H2020. Natomiast Bartosz Głowacki, współzałożyciel Solace House podzieli się doświadczeniami w zdobywaniu grantu z Instrumentu MŚP oraz Seal of Excellence.

Za pośrednictwem internetu będzie również można śledzić warsztat „Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej i przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego”.

Tych z Państwa, którzy nie mogą wziąć udziału w konferencji, zapraszamy na transmisję on-line!

https://youtu.be/ogAwIy6KO6E