Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zaproszenie do wypełnienia ankiety nt. praktyk badawczych związanych z użyciem technologii cyfrowych

  • Opublikowano: 27 maja 2020
  • Autor: redakcja

Zespół projektu TRIPLE zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, która jest częścią badań użytkowników prowadzonych w ramach europejskiego projektu H2020 TRIPLE. Ankieta skierowana jest w szczególności do europejskich badaczy i pracowników naukowych z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych (HS) na wszystkich etapach kariery zawodowej.

Twórcy ankiety są zainteresowani praktykami badawczymi związanymi z użyciem technologii cyfrowych. Obejmują one między innymi:

  • narzędzia cyfrowe do prowadzenia kwerend, znajdowania, udostępniania i ponownego wykorzystywania materiałów, takich jak literatura, dane, projekty, profile naukowców itp.
  • narzędzia do zarządzania i wyszukiwania materiałów
  • narzędzia do prowadzenia badań (w tym gromadzenia danych i anotacji)
  • narzędzia do tworzenia sieci kontaktów z innymi naukowcami lub instytucjami

Projekt TRIPLE został uruchomiony 7 października 2019 roku. Jego głównym celem jest budowa innowacyjnej, wielojęzycznej i wielokulturowej platformy dla HS. Będzie to jedna z dedykowanych usług OPERAS .

Czytaj także:  IBL PAN buduje platformę dla nauk humanistycznych w europejskim projekcie TRIPLE

Wyniki ankiety, które zostaną opublikowane w listopadzie 2020 roku, pomogą dostosować usługi i narzędzia nowej platformy do potrzeb społeczności HS.

Wypełnij ankietę

Ankieta będzie aktywna do 30 czerwca 2020 r. Jest ona w języku angielskim i zawiera 21 pytań, na których udzielenie odpowiedzi powinno zająć 10-15 minut.

Państwa dane będą zbierane i przechowywane w całkowicie anonimowej formie i będą dostępne tylko dla zespołu badawczego projektu. Więcej informacji na temat sposobu postępowania z danymi znajdą Państwo w formularzu zgody na drugiej stronie ankiety.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.