Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zapraszamy na seminarium o wysokotemperaturowych reaktorach jądrowych HTGR

Wysokotemperaturowe reaktory jądrowe HTGR to bezpieczna technologia, umożliwiająca produkcję czystej energii cieplnej

W dniach 28-29 stycznia 2019 roku odbędzie się w Warszawie seminarium na temat wysokotemperaturowych reaktorów jądrowych HTGR. Organizatorami wydarzenia są Japan Atomic Energy Agency, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Ministerstwo Energii we współpracy z Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology (Japonia).

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną informacje techniczne o reaktorach jądrowych typu HTGR oraz przedstawione zostaną japońskie doświadczenia w projektowaniu, konstrukcji oraz eksploatacji reaktora HTTR (High Temperature Test Reactor).

Wysokotemperaturowe reaktory jądrowe HTGR to bezpieczna technologia, umożliwiająca produkcję czystej energii cieplnej zarówno na potrzeby przemysłu jak i kogeneracji energii elektrycznej oraz ciepła. Reaktory typu HTGR (High Temperature Gas-cooled Reactor) w przyszłości mogą zastąpić wysłużone kotły gazowe i węglowe wykorzystywane obecnie w przemyśle. Zmiana ta doprowadziłaby do zmniejszenia importu gazu oraz ograniczenia emisji CO2 przez Polskę. Technologię HTGR będzie można również wykorzystać do dostarczania ciepła do miejskich sieci ciepłowniczych. Może być ona nie tylko źródłem ciepła o przewidywalnych kosztach, ale docelowo może się stać flagowym polskim produktem eksportowym.

Seminarium prowadzone będzie w języku angielskim przez ekspertów z JAEA pracujących przy japońskim reaktorze HTTR. W spotkaniu wezmą również udział specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych i Ministerstwa Energii.

Szczegółowe informacje na stronie NCBJ.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie nazwiska i afiliacji na adres: htgr2019@ncbj.gov.pl.

Agenda:  Program on HTGR Seminar in Warsaw

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.