Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zapraszamy na naszą kampanię informacyjną – Jesień z EU Green Deal Call

  • Opublikowano: 6 października 2020
  • Autor: redakcja

22 września br. Komisja Europejska otworzyła dodatkowy konkurs w programie Horyzont 2020 – European Green Deal Call – którego budżet wynosi blisko 1 mld euro. Konkurs jest częścią Planu Inwestycyjnego Europejskiego Zielonego Ładu i wprowadzeniem do oferty konkursowej przyszłego programu ramowego Horyzont Europa. W związku z tym Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje wirtualną kampanię informacyjną pt. Jesień z EU Green Deal Call, do udziału w której zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym konkursem.

EU Green Deal Call to osiem obszarów tematycznych odzwierciedlających główne kierunki prac w ramach strategii Europejski Zielony Ład. W każdym obszarze jeden lub kilka tematów konkursowych poszukujących zaawansowanych innowacji technologicznych i społecznych, które pomogą w zrównoważonej i sprawiedliwej transformacji zmierzającej w kierunku neutralności klimatycznej do 2050 roku. A także, dwa obszary horyzontalne, wzmacnianie wiedzy i pozycji obywateli, wspierające osiągnięcie przemian określonych w strategii.

Nabór wniosków projektowych trwa do 26 stycznia 2021 r.

Sesja wprowadzająca do kampanii Jesień z EU Green Deal Call odbędzie się 14 października br. podczas Konferencji B+R 2020. Właściwa kampania informacyjna rozpocznie się 19 października 2020 r. Przez pięć kolejnych dni będziemy  o godz. 9:00 publikować na stronie www.kpk.gov.pl  filmy, w których nasi eksperci szczegółowo omówią poszczególne tematy konkursowe. Po publikacji filmu o godz. 10:00 zaprosimy Państwa do udziału w sesji Q&A, podczas której eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące prezentowanego tematu.

Wstępny harmonogram kampanii Jesień z EU Green Deal Call:


20 X Wtorek

Energooszczędne budynki

Area 4: Energy and resource efficient buildings – dr Maria Śmietanka

LC-GD-4-1-2020: Building and renovating in an energy and resource efficient way

Transport

Area 5: Sustainable and smart mobility – Zbigniew Turek

LC-GD-5-1-2020: Green airports and ports as multimodal hubs for sustainable and smart mobility.

Aby wziąć udział w sesjach Q&A należy się zarejestrować. Spotkania z prelegentami będą się odbywać w programie Webex. Link do sesji wyślemy tylko zarejestrowanym użytkownikom.

REJESTRACJA

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.