Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium: Prawo Własności Intelektualnej w obszarze IT

Data i czas:
22/05/2020  10:00 - 13:00
Miejsce:
On-line
Organizator
RPK Region Łódzki

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza na webinarium

Prawo Własności Intelektualnej w obszarze IT

Wydarzenie skierowane jest do naukowców i przedsiębiorców oraz specjalistów od innowacji z obszaru IT, zajmujących się procesami digitalizacji i związanymi z tym prawa własności. Wiedza nabyta podczas szkolenia przydatna będzie również podczas pisania i realizacji grantów finansowanych z UE, gdzie zachodzić będzie konieczność stosowania IPR.

Webinarium szczególnie polecamy przedsiębiorcom działającym w branży nowoczesnych technologii, twórcom oprogramowania zainteresowanym w prawem własności intelektualnej w internecie.

Agenda wydarzenia:

 1. Pojęcie utworu.
 2. Prawa autorskie osobiste i majątkowe.
 3. Szczególna regulacja dotycząca programu komputerowego.
 4. Umowy dotyczące praw autorskich:
  1. przeniesienie, licencje, wdrożeniowe, utrzymaniowe i inne.
  2. Pojęcie pola eksploatacji.
  3. Licencje open source i konsekwencje ich użycia.
 5. Ochrona praw autorskich.
 6. Naruszenia praw autorskich w Internecie.Prowadzący: Monika Susałko i Witold Chomiczewski (Kancelaria Lubasz i Wspólnicy)Data: 22.05.2020r.

  Godzina: 10:00 – 13:00

  Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym.

  Rejestracja: zgłoszenia proszę przesyłać na adres rpk@uni.lodz.pl do dnia 21 maja 2020 r. do godziny 22:00.

Monika Susałko – Radca prawny w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Wykładowczyni studiów podyplomowych z zarządzania projektami w Katedrze Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

Specjalizuje się w nowych technologii, własności intelektualnej i przemysłowej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, szczególnie prawie spółek.

Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych oraz jako dyrektor działu prawnego przedsiębiorstwa technologicznego. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami i wspieraniu projektów zarządzanych zgodnie z wiodącymi metodykami takimi jak PM BoK, Prince 2 czy Agile. Zdobyła także certyfikat Prince 2 Foundation.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze audytów, szkoleń i doradztwa w zakresie ochrony danych osobowych i ochrony informacji.

Autorka i współautorka licznych publikacji, w tym „RODO dla e-commerce” oraz „MERITUM. Ochrona danych osobowych”.

Absolwentka Wydziała Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła studia podyplomowe z prawa spółek w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Wyższej Handlowej.

Witold Chomiczewski – radca prawny i wspólnik w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji.

Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem.

Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach.

Współautor komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych, ustawy o prawach konsumenta, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO) oraz ustawy o ochronie danych osobowych.

Brał udział w projekcie realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.