Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Umiędzynarodowienie badań – granty H2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy (III edycja)

Data i czas:
18/06/2020  10:00 - 12:00
Miejsce:
On-line
Organizator
RPK Region Północny

RPK Gdańsk na Politechnice Gdańskiej zaprasza Państwa na szkolenie on-line pt. „Umiędzynarodowienie badań – granty w programie Horyzont 2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy”. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2020 (czwartek), od godz. 10:00 do godz. 12:00.

Celem szkolenia jest zaprezentowanie możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie w programie ramowym UE Horyzont 2020.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione zasady uczestnictwa w programie ramowym UE Horyzont 2020 oraz praktyczne aspekty aplikowania o grant Individual Fellowships (IF).

Grant Individual Fellowships stwarza badaczom możliwość rozwijania kariery naukowej poprzez realizację badań w Europie (European Fellowshipsoraz poza Europą (Global Fellowships). Granty IF są przeznaczone dla osób z tytułem naukowym doktora lub z co najmniej 4-letnim doświadczeniem w pracy badawczo-naukowej, licząc od momentu uzyskania tytułu magistra.

Z grantu IF mogą skorzystać również polskie instytucje, zapraszając naukowców z zagranicy do przygotowania wspólnego wniosku realizowanego w polskiej instytucji.

W trakcie szkolenia Renata Downar-Zapolska z RPK Gdańsk na Politechnice Gdańskiej przedstawi Państwu zasady udziału, dokumentację konkursową oraz warunki finansowe przewidywane w tym konkursie.

Po prezentacji będzie możliwość zadania pytań na czacie.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Osoby przyjęte na szkolenie otrzymają e-mailowe potwierdzenie udziału oraz link do spotkania (za pośrednictwem komunikatora Webex).

Rejestracji można dokonać wysyłając maila na adres Renata.Downar-Zapolska@pg.edu.pl  w terminie do 17 czerwca 2020 r.

Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

Więcej informacji na temat szkolenia wraz z jego programem znajdziecie Państwo na stronie RPK Gdańsk.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.