Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Umiędzynarodowienie badań – granty w programie Horyzont 2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy

Data i czas:
21/05/2020  10:00 - 12:00
Miejsce:
On-line
Organizator
RPK Region Północny

Regionalny Punkt Kontaktowy w Gdańsku na Politechnice Gdańskiej zaprasza Państwa na szkolenie on-line pt. Umiędzynarodowienie badań – granty w programie Horyzont 2020 szansą na wyjazd lub przyjęcie naukowca z zagranicy. Spotkanie odbędzie się dnia 21/05/2020 (czwartek), od godz. 10:00 do godz. 12:00.

Celem szkolenia jest zaprezentowanie możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie w programie ramowym UE Horyzont 2020.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione zasady uczestnictwa w programie ramowym UE Horyzont 2020 oraz praktyczne aspekty aplikowania o grant Individual Fellowships (IF).

Grant Individual Fellowships stwarza badaczom możliwość rozwijania kariery naukowej poprzez realizację badań w Europie (European Fellowships) oraz poza Europą (Global Fellowships). Granty IF są przeznaczone dla osób z tytułem naukowym doktora lub z co najmniej 4-letnim doświadczeniem w pracy badawczo-naukowej, licząc od momentu uzyskania tytułu magistra.

Z grantu IF mogą skorzystać również polskie instytucje, zapraszając naukowców z zagranicy do przygotowania wspólnego wniosku realizowanego w polskiej instytucji.

W trakcie szkolenia Renata Downar-Zapolska z RPK Gdańsk na Politechnice Gdańskiej przedstawi Państwu zasady udziału, dokumentację konkursową oraz warunki finansowe przewidywane w tym konkursie.

Po prezentacji będzie możliwość zadania pytań na czacie.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Osoby przyjęte na szkolenie otrzymają e-mailowe potwierdzenie udziału oraz link do spotkania (za pośrednictwem komunikatora Webex).

Rejestracji można dokonać wysyłając maila na adres Renata.Downar-Zapolska@pg.edu.pl w terminie do 20 maja 2020 r.

Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

Więcej informacji na stronie RPK Gdańsk.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.