Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja RADPol 2020: Radykalizacja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Data i czas:
18/06/2020  10:00 - 11:30
Miejsce:
On-line

https://ppbw.pl/wp-content/uploads/2020/04/RADPol-2020-website-banner-new-2048x512.png

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w ramach projektu SEREN4  we współpracy projektami europejskimi:  MINDB4ACT, BRAVE, CHAMPIONs, organizuje wirtualną konferencję RADPol 2020:

„Radykalizacja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – trendy, wyzwania i możliwości przeciwdziałania”

Celem konferencji jest umożliwienie dialogu na temat trendów w zakresie różnych form radykalizacji spotykanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz związanych z nimi wyzwań. Ponadto, celem jest także podzielenie się doświadczeniami oraz sprawdzonymi rozwiązaniami w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku, a także przedstawienie najnowszych rezultatów badań oraz istoty współpracy wielopodmiotowej.

W ramach konferencji odbędą się trzy webinaria (Research Day, Policy Event) i cztery panele ekspertów:

  1. Webinarium 1: Research Day – „W kierunku praktyki i polityki opartej na dowodach: Co projekty badawcze oferują praktykom w zakresie zapobiegania radykalizacji?” – 18 czerwca 2020 r., godz. 10:00-11:30
  1. Webinarium 2: Policy Event – „Wymiana spostrzeżeń i doświadczeń w zakresie przeciwdziałania radykalizacji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej” – 25 czerwca 2020 r., godz. 10:00-12:35. Podczas tego webinarium odbędą się dwa panele ekspertów:
  • Panel Ekspertów nr 1: Obecne trendy radykalizacji w Europie Środkowej i Wschodniej
  • Panel Ekspertów nr 2: Prawicowy ekstremizm w Europie Środkowej i Wschodniej – kontekst, wyzwania, najnowsze wyniki badań i najlepsze praktyki.
  1. Webinarium 3: Policy Event – „Robiąc to lepiej: Poprawa polityk i praktyk w zakresie walki z radykalizacją w krajach Europy Środkowej i Wschodniej” – 2 lipca 2020 r., godz. 10:00-12:25. Webinarium składać się będzie z dwóch paneli ekspertów:
  • Panel Ekspertów nr 3: Rola współpracy wielopodmiotowej i wspólne działania w zakresie przeciwdziałania radykalizacji – historie zakończone sukcesem i dobre praktyki.
  • Panel Ekspertów nr 4: Rola płci a ekstremizm o niereligijnym podłożu.

Więcej szczegółów na stronie konferencji RADPol 2020.

Zapraszamy do rejestracji!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.