Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Granty ERC na warsztatach topowej holenderskiej agencji szkoleniowej


Biuro Doskonałości Naukowej PAN otworzyło rejestrację na warsztaty dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), prowadzone przez topową holenderską agencję szkoleniową Yellow Research. Spotkanie, które odbędzie się 27 maja 2020 r. w Warszawie, poprowadzi Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz wspieraniu setek naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty.

 

Podczas szkolenia naukowcy znajdą podpowiedzi, jak napisać najlepszy wniosek grantowy. Będą poruszone m.in. następujące zagadnienia:

  • wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku
  • doskonałość badacza – kto i kiedy powinien aplikować
  • kryteria ewaluacji w ERC
  • struktura zwycięskiego wniosku: idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego

Oprócz udziału w spotkaniu uczestnicy otrzymają podręcznik przygotowany w wersji elektronicznej przez Yellow Research  oraz dostęp do nagrania video ze spotkania. Co więcej, wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania zostaną wyjaśnione w specjalnym webinarium dla uczestników, podczas którego prowadząca odniesie się do szczegółowych pytań i wątpliwości przekazanych na warsztatach i w e-mailach przesłanych przez uczestników.

UWAGA: w związku z ewentualnością wydłużania się okresu trwania epidemii koronowirusa SARS-CoV-2 organizatorzy zakładają możliwość organizacji całego spotkania w wersji elektronicznej. Nikt nie jest w tej chwili w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja pod koniec maja, dlatego uczestnicy zostaną powiadomieni najpóźniej na 2 tygodnie przed datą spotkania, w jakiej formie się ono odbędzie. Uczestnicy zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości nt. wszelkich szczegółów. Zakresy tematyczne poruszane podczas obu typów warsztatów będą takie same. Pozostałe reguły dotyczące rekrutacji uczestników pozostaną niezmienione.

Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa. Formularz rejestracyjny do wydarzenia znajduje się TUTAJ. Na spotkanie można zapisywać się do 5 maja 2020, godz. 12.00. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie formularza aplikacyjnego. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni osobnym e-mailem najpóźniej 12 maja 2020 r.

Agendę spotkania oraz wszelkie szczegóły znajdą Państwo na stronie PAN. Anglojęzyczna wersja  jest dostępna TUTAJ.

Miejsce: Pałac Staszica, Nowy Świat 72, Warszawa (lub online)

Data: 27 maja 2020 r.

Godzina: 9.00-16.30

Zapisy do: 5 maja 2020, godz. 12.00

Uczestnicy: naukowcy reprezentujący wszystkie dziedziny wiedzy, rozważający złożenie grantu ERC z polską jednostką

Koszt: bezpłatne

Organizator: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN, doskonalosc@pan.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.