Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Droga do sukcesu. Rozwój kompetencji horyzontalnych z Euraxess

Data i czas:
28/05/2020  10:00 - 11:30
Miejsce:
On-line
Organizator
RPK Region Północno-Zachodni

Regionalny Punkt Kontaktowy PR UE w Szczecinie zaprasza na szkolenie on-line dla studentów, doktorantów, młodych i doświadczonych naukowców zainteresowanych narzędziami do rozwoju kompetencji horyzontalnych (miękkich).

Planowanie kariery i rozwoju zawodowego to proces wymagający autorefleksji, analizy własnych – mocnych i słabych – stron oraz potencjalnych zagrożeń, pojawiających się podczas pokonywania kolejnych kroków. Kluczem do sukcesu na tej drodze jest umiejętność zaprezentowania zestawu swoich kompetencji oraz sposobu w jaki sprawiają one, że jesteśmy idealnymi kandydatami na dane stanowisko. W rozwoju naukowym lub podczas przygotowywania CV łatwo jest skupić się wyłącznie na certyfikatach, szkoleniach i doświadczeniu, czyli na umiejętnościach twardych (czasem zwanych technicznymi). Dużo trudniej jest zdefiniować i zademonstrować umiejętności miękkie – określane jako kompetencje horyzontalne – mówiące więcej o osobowości, sposobie organizacji pracy czy radzenia sobie ze stresem.

Podczas szkolenia uczestnikom zostanie zaprezentowany wachlarz bezpłatnego pakietu narzędzi do identyfikacji, oceny i rozwoju umiejętności horyzontalnych, m.in.:

  • aplikacja mobilna ECP,
  • arsenał badacza RDF Vitae,
  • kwestionariusz temperamentu wg Florence Littauer
  • narzędzia wspomagające rozwój kariery portalu EURAXESS.

Szkolenie on-line poprowadzi p. Agnieszka Aloksa, konsultant Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE.

Link do rejestracji 

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge),

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.