Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wsparcie UE dla inicjatyw B+R+I na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19

W ramach koncepcji zainicjowanych przez Komisję Europejską OITB (Open Innovation Test Beds) trzy projekty z obszaru Nanotechnologie, Materiały, Biotechnologie, Produkcja (NMBP) oferują  usługi dla innowatorów działających na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Zgłoszenia zainteresowanych innowatorów będą przyjmowane od 15 września 2020 r.

W 2019 r. Komisja Europejska wdrożyła innowacyjną, ogólnoeuropejską koncepcję pobudzania innowacji w strategicznych sektorach –  w tym technologiach medycznych – poprzez zainicjowanie OITB (Open Innovation Test Beds – Stanowisk Testowych Otwartych Innowacji).

W kontekście pandemii Covid-19, trzy projekty OITB : MDOT, TBMED i SAFE-N-MEDTECH oferują bezpłatnie swoje usługi dla twórców technologii w tej dziedzinie (start-upów, firm typu spin-off oraz innych innowatorów, zwłaszcza MŚP), zapewniając im wsparcie w celu zwiększenia i przyspieszenia rozwoju.

TBMED oferuje usługi dla programistów z sektora wyrobów medycznych wysokiego ryzyka, w szczególności w zakresie charakteryzacji, zapobiegania, diagnozy, leczenia, obserwacji i prognozy rokowań pacjentów z COVID-19. Usługi takie obejmują między innymi wstępne rozmowy z baskijskim biurem HTA, porady ekspertów w regionalnych i /lub międzynarodowych badaniach klinicznych na COVID-19 oraz ocenę potrzeb takich firm w zakresie badań klinicznych.

Członkowie MDOT, którzy opracowują procedury i procesy w celu przyspieszenia oceny zgodności wyrobów medycznych, oferują konsultacje dotyczące spraw regulacyjnych i rozwoju technologii w dziedzinie technologii inhalacyjnych i czujników środowiskowych.

SAFE-N-MEDTECH, dzięki swojej kluczowej wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii medycznych z wykorzystaniem nanotechnologii, oferuje usługi w zakresie charakteryzacji, walidacji przedklinicznej, dostępu do biobanków i próbek pacjentów, zwiększenia skali i wsparcia regulacyjnego, jak również ocenę technologii.

Webinarium, podczas którego będzie można poznać szczegóły tego wsparcia, odbędzie się w środę, 20 maja 2020 r. w godz. 14.00–16.30.

Link do spotkania on-line

Zgłoszenia zainteresowanych innowatorów będą przyjmowane od 15 września 2020 r.

Więcej informacji będzie można uzyskać wkrótce na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.