Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wizyta studyjna w Brukseli – „Transforming and Digitizing Industry”

  • Opublikowano: 5 czerwca 2019
  • Autor: redakcja

Ok. 70 osób uczestniczyło w organizowanej przez KPK PB UE wizycie studyjnej„Transforming and Digitizing Industry”, która odbyła się w dniach 4-5 czerwca 2019 r. w Brukseli. Wydarzenie dedykowane było wiodącym przedstawicielom przemysłu produkcyjnego, jednostkom badawczo-innowacyjnym oraz instytucjom otoczenia biznesu.

Celem wizyty było zaprezentowanie potencjału polskiego środowiska innowacyjnego oraz zapoznanie go z ekosystemem badań i innowacji rozwijanym na poziomie europejskim, a także wsparcie współpracy międzynarodowej prowadzące do zwiększenia udziału firm, jednostek naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu w programach europejskich.

Spotkanie było też okazją do dyskusji o tym, jak polskie organizacje mogą efektywnie korzystać z europejskich inicjatyw i programów badawczo-rozwojowych aktualnie implementowanych, jak również przyszłych – w kontekście zbliżającej się nowej perspektywy finansowej i kolejnego programu ramowego Horyzont Europa. Konfrontacja oczekiwań i propozycji Unii Europejskiej z możliwościami polskiego przemysłu przyczyni się do opracowania strategii udziału polskiego środowiska badań i innowacji przemysłowych w programach finansowanych bezpośrednio przez KE.

Wizyta była współorganizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego oraz Biuro Promocji Nauki „PolSCA” PAN w Brukseli.

Uczestnicy wizyty studyjnej mieli możliwość kontynuowania działań networkingowych na rzecz wspólnych badań europejskich uczestnicząc w spotkaniach przygotowywanych w ramach IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices):

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.