Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wiosna z H2020 – Dzień z nauką: zapraszamy na czat z prelegentami

  • Opublikowano: 31 marca 2020
  • Autor: redakcja

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na wirtualną kampanię Wiosna z Horyzontem 2020, która – w związku z ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – zastąpiła III Dzień z Horyzontem 2020.

W czwartek, 2 kwietnia w ramach kampanii Wiosna z Horyzontem 2020 zachęcamy do obejrzenia prezentacji naszej ekspertki Anny Dziubczyńskiej-Pytko, która przedstawi konkursy w ramach Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI2).

Po obejrzeniu filmu zarejestrowanych uczestników zapraszamy na czat z prelegentką. Czat rozpocznie się o godz. 11:00. Zalecamy korzystanie z aplikacji Adobe Connect, z uwagi na lepszą jakość połączenia niż poprzez okno przeglądarki. Pytania i odpowiedzi zostaną opublikowane po zakończeniu spotkania.

Jak uruchomić Adobe Connect

***********************

W środę, 1 kwietnia – w ramach Wiosny z Horyzontem 2020 –  Dzień z nauką, a w nim prezentacje naszych ekspertów, którzy opowiedzieli o ostatnich konkursach w Horyzoncie 2020 w obszarach MSCA i ERC, oraz o możliwościach w ramach Euraxess i Wspólnego Centrum Badawczego (JRC):

  • Magdalena Chomicka, ekspert KPK PB UE – „Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)”

  • Bogna Hryniszyn, ekspert KPK PB UE – „Działania Marii Skłodowskiej-Curie do końca programu Horyzont 2020”

  • Monika Zaremba, ekspert KPK PB UE – „Sieć EURAXESS – mobilność i rozwój kariery naukowców”

  • Adam Głuszuk, ekspert KPK PB UE – „The Joint Research Centre”

****************

We wtorek 31 marca opublikowaliśmy prezentację na temat nowości wprowadzonej przez Komisję Europejską niespełna dwa miesiące temu. Dr Magdalena Głogowska przedstawiła dodatkowy konkurs European Green Deal, gdzie konsorcja będą mogły zajmować się działaniami mającymi do 2050 r. uczynić z Europy pierwszy neutralny dla klimatu kontynent, stymulując gospodarkę, poprawiając stan zdrowia i jakość życia obywateli.

*************

W poniedziałek 30 marca br.  dr Maria Śmietanka przedstawiła ostatnie tegoroczne konkursy o tematyce energetycznej.

***********

Od piątku, 27 marca br. możecie Państwo oglądać dwie filmowe prezentacje, podczas których realizatorzy projektów unijnych opowiedzieli ze swojej perspektywy o tym, dlaczego warto brać udział w programach ramowych Unii Europejskiej.

  • Dr Agata Goździk z Instytutu Geofizyki PAN  o projekcie EDU-ARCTIC, który popularyzuje naukę i swoim zasięgiem obejmuje bardzo dużą grupę odbiorców. Autorzy projektu zdobyli grant w obszarze  SwafS (Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa) brawurowo pokonując 200 konkurentów.

  • Drugą historię sukcesu w Horyzoncie 2020 przedstawił prof. dr hab. Krzysztof Kurek, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych, prezentując cały przekrój projektów realizowanych przez tę jednostkę i ich wpływ na jej rozwój.

**********

W czwartek, 26 marca br. w ramach cyklu „Wiosna z Horyzontem 2020” opublikowaliśmy dwie filmowe prezentacje:

  • „Od Horyzontu 2020 do Horyzontu Europa” – dr inż. Zygmunt Krasiński, Katarzyna Walczyk-Matuszyk, (Dyrekcja KPK PB UE ) opowiedzieli o udziale Polski w Horyzoncie 2020 i o tym, co nas czeka od 2021 roku w nowym programie ramowym Horyzont Europa.

  • „Business & Science Poland” – w której Ewa Kocińska-Lange (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji, BSP) przedstawiła ofertę polskiego biura wsparcia B+R+I w Brukseli.

**********

W środę, 25 marca, zaprosiliśmy do obejrzenia prezentacji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Grzegorza Wrochny, który opowiadał o strategii MNiSW na rzecz zwiększenia udziału Polski w Programach Ramowych UE i nowych rozwiązaniach dotyczących wynagrodzeń w projektach, dzięki którym unijne programy ramowe będą bardziej atrakcyjne dla polskich naukowców.

Zapis czatu z wiceministrem nauki prof. Grzegorzem Wrochną

Q&A

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.