Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

UWERTURA 1 – otwarty konkurs NCN na staże w zespołach realizujących granty ERC

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło otwarty konkurs UWERTURA 1 na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC. To efekt współpracy Narodowego Centrum Nauki z Europejską Radą ds. Badań Naukowych (ERC).

Europejska Rada ds. Badań Naukowych zaprosiła europejskie instytucje finansujące badania naukowe do współpracy w ramach programu Fellowship Schemes to Visit ERC Grantees umożliwiającego międzynarodową wymianę naukowców poprzez organizację staży w zespołach naukowych realizujących granty ERC w różnych krajach europejskich. Inicjatywa ma wzmocnić pozycję naukową kandydatów do grantów ERC i stworzyć im możliwość zdobycia cennego doświadczenia w międzynarodowym systemie grantowym. Oprócz NCN, do programu Fellowship Schemes to Visit ERC Grantees dołączyły inne agencje finansujące badania naukowe z Belgii, Czech, Estonii, Węgier i Słowenii.

Nowy konkurs dedykowany jest osobom mającym co najmniej stopień doktora, które planują wystąpienie z wnioskiem o finansowanie projektów badawczych do ERC. Celem konkursu jest wsparcie uczonych prowadzących badania naukowe w polskich jednostkach naukowych w skutecznym ubieganiu się o środki europejskie na realizację badań naukowych, a także zwiększenie ich udziału w gronie laureatów grantów ERC.

W ramach konkursu UWERTURA 1, NCN sfinansuje staż trwający od 3 do 6 miesięcy w wybranym zagranicznym zespole naukowym realizującym grant ERC, pod warunkiem, że osoba realizująca staż  wystąpi z wnioskiem o grant ERC w terminie do 18 miesięcy od dnia jego zakończenia. Projekt badawczy powinien zostać zaplanowany do realizacji w polskiej jednostce naukowej.

Pierwsza edycja konkursu UWERTURA 1 została ogłoszona 15 grudnia, a wnioski będzie można składać do 15 marca 2017 r.

Więcej informacji na stronie internetowej NCN.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.