Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trzy konsultowane tematy EU Green Deal ważne dla interesariuszy ze SwafS i SSH

Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtowania tematów nowego konkursu European Green Deal call. Konkurs Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa.

Zaproszenie do składania wniosków będzie się składało z kilku obszarów tematycznych, w tym z obszaru 10. „Wzmocnienie pozycji obywateli w przechodzeniu do Europy neutralnej pod względem klimatu i zrównoważonej”. Pod tym nagłówkiem planowane są obecnie trzy możliwe tematy, które powinny zainteresować ekspertów z obszarów SwafS i SSH:

Topic 1: European capacities for citizen deliberation and participation for the Green Deal

Topic 2: Behavioural, social and cultural change for the Green Deal

Topic 3: Enabling citizens to act on climate change and environmental protection through education, citizen science, observation initiatives, and civic involvement

Komisja zaprasza zainteresowane strony do wyrażenia opinii na temat planowanych tematów do 3 czerwca 2020 r.

Więcej informacji dotyczących konsultacji tematów z  obszaru 10 i pełnego zakresu konsultowanych tematów dostępne jest na stronie KPK oraz na portalu KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.