Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trzy firmy z Mazowsza z dofinansowaniem w ramach ostatniej rundy II Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 8 sierpnia 2019
  • Autor: redakcja

BacteroMIC, InPhoTech oraz RemmedVR zakwalifikowały się do II Fazy Instrumentu MŚP programu Horyzont 2020, dzięki czemu otrzymają finansowe wsparcie w wysokości do 2,5 mln euro. Środki pomogą firmom przetestować w praktyce oferowane przez nie rozwiązania, produkty lub usługi, do momentu kiedy będą gotowe do komercjalizacji.

Firmy zostały wybrane w czerwcowym tzw. cut-offie (termin składania wniosków) II Fazy Instrumentu MŚP.

BacteroMIC pracuje nad pierwszym w świecie w pełni kompletnym testem sprawdzającymi wrażliwość bakterii na antybiotyki – jeden test sprawdza wszystkie istotne klinicznie antybiotyki. Dzięki temu będzie możliwe szybkie uzyskanie informacji do wyboru odpowiednich terapii celowanych. Z kolei InPhoTech działa na rynku fotoniki światłowodowej i pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu fotoniki. RemmedVR wykorzystuje zaś technologię Virtual Reality m.in. do wykrywania i leczenia zeza oraz tzw. leniwego oka u dzieci.

Czerwcowy cut-off był ostatnim, który odbył się pod nazwą II Fazy Instrumentu MŚP, bowiem program zmienił nazwę na Accelerator i najbliższy termin składania wniosków, 9 października 2019, będzie dotyczył już udziału w Acceleratorze.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.