Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szybki konkurs Inicjatywy Środkowoeuropejskiej na projekty w dziedzinie telemedycyny, edukacji i MŚP

  • Opublikowano: 2 kwietnia 2020
  • Autor: redakcja

Wychodząc na przeciw problemom spowodowanym przez panującą pandemię koronawirusa, Inicjatywa Środkowoeuropejska (Central European Initiative – CEI) ogłosiła nadzwyczajne zaproszenie do składania wniosków w celu zaspokojenia najpilniejszych potrzeb na poziomie lokalnym. Projekty powinny dotyczyć wspierania i rozpowszechniania innowacji w obszarze edukacji oraz telemedycyny. Wnioski można składać tylko do 9 kwietnia 2020 r.

W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną przez pandemię COVID-19, Inicjatywa Środkowoeuropejska postanowiła wyjść na przeciw trudnościom, jakie stwarza ona dla społeczeństwa, w czasie gdy szkoły, uniwersytety i inne środowiska pracy odwołały większość zajęć i spotkań osobistych, nie wspominając o ograniczonym dostępie do służby zdrowia.

Konkurs skierowany jest do 17 państw członkowskich CEI: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Włoch, Mołdawii , Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które nie są członkami UE.

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty publiczne i prywatne mające siedzibę i zarejestrowane w państwie członkowskim CEI. Osoby fizyczne nie mogą składać wniosków.

W ramach konkursu zostaną przyznane małe dotacje na konkretne działania/ projekty na poziomie lokalnym w krajach CEI. Celem jest wspieranie społeczności państw członkowskich w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia.

Granty CEI zostaną przeznaczone na działania w trzech obszarach:

  • Opieka zdrowotna i telemedycyna (MED),
  • Edukacja i e-learning / kształcenie na odległość (EDU),
  • Wsparcie dla mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME)

Budżet konkursu wynosi ok. 600 000 euro. Termin składania wniosków upływa 9 kwietnia 2020 r.

Wnioski należy przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres applications@cei.int.

Więcej informacji wraz z formularzem wniosku jest dostępne na stronie Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.