Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Rekordowa liczba zgłoszeń do największego konkursu dla start-upów energetycznych

  • Opublikowano: 1 września 2017
  • Autor: redakcja

Już przeszło 160 start-upów wyraziło zainteresowanie udziałem w PowerUp! by InnoEnergy – największym w Europie Środkowej konkursie dla start-upów, które pracują nad rozwiązaniami z obszaru energii. Do konkursu mogą zgłaszać się kandydaci z 23 krajów, posiadający projekt związany z energią, mający prototyp urządzenia, dedykowany zespół i prognozowany czas do wejścia na rynek: maksymalnie 2 lata.

– Różnorodność zgłoszeń do konkursu pokazuje nam, że młode firmy elastycznie odpowiadają na zmiany w sektorze energetycznym i dostosowują swoje projekty do jego potrzeb. Wiele z nich stawia na oszczędzanie i zmniejszanie kosztów wytwarzania energii oraz na ochronę środowiska. Szukamy i wspieramy w rozwoju oraz wprowadzeniu na rynek spółek, których ambicją jest tworzenie rozwiązań o zasięgu globalnymmówi Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe, organizatora konkursu PowerUp!.

Laureaci dwóch poprzednich edycji to dziś międzynarodowe firmy, które ze wsparciem InnoEnergy w szybkim tempie rozwijają i komercjalizują swoje projekty, wchodząc nie tylko na rynki europejskie, ale także do Azji czy USA. Najlepsi uczestnicy PowerUp! mogą liczyć na ofertę przystąpienia do programu Highway® z dostępem do funduszy o wartości 150 000 €, oferującego wsparcie w zakresie budowania zespołu, rozwoju technologii, tworzenia i weryfikacji modelu biznesowego, a także komercjalizacji na rynkach globalnych oraz na nagrody finansowe.

 Innowacyjny pomysł to za mało. Rynek energii jest bardzo wymagający, a w przypadku młodych firm liczy się czas. Należy jak najwcześniej skontaktować się z potencjalnymi klientami, aby dowiedzieć się, jakie są ich oczekiwania. Bardziej niż produkt liczy się potrzeba, jaką on rozwiązuje i wartość jaką ze sobą niesie jego użytkowanieradzi zaczynającym start-upom Mateusz Lisowski, CEO Enetech, firmy oferującej autorski zbiornik służący do magazynowania oraz transportu ciepła na niewielkie odległości (do 30 km) wypełniony materiałem zmiennofazowym PCM (z ang. Phase Change Material).

Najlepsi, podobnie jak w zeszłym roku wezmą udział w warsztatach z takimi trenerami, jak współzałożyciel portalu pracuj.pl, Rafał Szczepanik. Polski finał odbędzie się 3 października br. w The Heart Warsaw, a jego laureat stanie w szranki ze zwycięzcami pozostałych regionalnych odsłon konkursu podczas gali głównej w Budapeszcie. Tam też zespoły finalistów będą miały możliwość dopracowania swojej oferty i szlifowania umiejętności prezentacji.

Konkurs PowerUp! czeka na odważnych wizjonerów projektujących nowe technologie, które mogą przynieść korzyści użytkownikom, producentom, jak i dostawcom energii w perspektywie globalnej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września.

W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie konkursowej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.