Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Publiczne konsultacje KE na temat przyszłych europejskich partnerstw w zakresie badań i innowacji

  • Opublikowano: 16 września 2019
  • Autor: redakcja

W jaki sposób Komisja Europejska może najefektywniej wspierać zaproponowane partnerstwa, we współpracy z przemysłem, państwami członkowskimi i innymi zainteresowanymi stronami? Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych przyszłymi partnerstwami i współpracą międzynarodową w dziedzinie B+R+I do wzięcia udziału w publicznych konsultacjach, które potrwają do 6 listopada 2019 r.

11 września br. KE otworzyła konsultacje publiczne w zakresie przyszłych europejskich partnerstw, które będą miały znaczący wpływ na tematykę międzynarodowych konkursów programu Horyzont Europa, w przyszłej perspektywie 2021-2027.

Konsultacje są kluczowym krokiem w ocenie potrzeb i kierunków przyszłych działań zaproponowanych partnerstw.  – Opierając się na sukcesach partnerstw  funkcjonujących  w ramach programu Horyzont 2020, chcemy wyznaczyć bardziej ambitne cele, zwiększyć synergię z innymi inicjatywami i zaangażować nowych partnerów.  Wyrażone w konsultacjach opinie pomogą skoncentrować się na tym, gdzie i w jaki sposób wpływ partnerstw byłby najsilniejszy – powiedział Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji.

Proponowane partnerstwa obejmują następujące tematy:

Zebrane w trakcie konsultacji informacje zostaną wykorzystane w  szacowaniu wpływu proponowanych partnerstw wraz z wcześniejszymi  informacjami zwrotnymi na temat wstępnych ocen skutków.  Temat partnerstw zostanie  omówiony  na specjalnej sesji podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji  26 września 2019 r.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.