Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Projekt IMI2 – ENABLE przyjmuje nowych partnerów do konsorcjum do walki z bakteriami Gram-ujemnymi

Projekt ENABLE (European Gram Negative AntiBacterial Engine) zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje badawcze zajmujące się (hit or lead stage) Gram-ujemnymi związkami antybakteryjnymi do przystąpienia do konsorcjum. Projekt ENABLE – realizowany w ramach IMI2 – ma na celu opracowanie nowych związków o działaniu ogólnoustrojowym, działających przeciwko bakteriom Gram-ujemnym.

Stosując podobne podejście jak big pharma,  działa kilka platform, które pozwalają na równoległy  rozwój obiecujących  związków  antybakteryjnych, począwszy od etapu hit or lead poprzez badania kliniczne w fazie I.

Ponad 40 europejskich partnerów ze środowisk akademickich i przemysłowych, koordynowanych przez GlaxoSmithKline i Uniwersytet Uppsala, połączyło siły w ramach projektu ENABLE o wartości 85 mln euro. W projekcie właściciele zachowują pełną własność związków aktywnych i mają możliwość współpracy ze światowej klasy naukowcami, którzy mają doświadczenie w naukowym i farmaceutycznym odkrywaniu i rozwijaniu badań w tym zakresie.

W sposób ciągły można złożyć wniosek o przystąpienie do konsorcjum ENABLE.  Jeśli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do odwiedzenia  strony internetowej ENABLE i/lub do skontaktowania się z Laurą Griestop (l.griestop@european-biotechnology.net) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.